elektros instaliacija
Statyba

Kaip vyksta nauja elektros instaliacija?

elektros instaliacijaYra vienas žinomas anekdotas: Wikipedia žino viską, Google viską turi, visus pažįsta Facebook‘as. Internetas teigia, kad jie visi nieko verti be jo. O ką sako elektra? „Prisikalbėsite..“. Ko gero, toks trumpas juokelis puikiai nusako šiuolaikinę situaciją. Nors mes visi kasdien naudojamės elektros teikiamais privalumais, retai kada susimąstome, kad ši reiškinių visuma yra mums tokia svarbi. Suprantame elektrą kaip savaiminį procesą. Atiduodami duoklę, pažvelkime į tai, kaip atliekami kokybiški elektros darbai.

Elektros instaliacijos būdai

Įprastai, namuose, kur gyvena žmonės, naudojamas paslėptasis elektros instaliacijos būdas. Taip yra daroma grynai dėl grožio, tačiau pastebima, kad toks būdas yra ir saugesnis – jeigu laidai nusitrina, žmogus vis vien rečiau juos mato, todėl tikimybė nusitrenkti sumažėja iki minimumo.

Kartais naudojamas atvirasis būdas – įprastai tai daroma pramoniniuose pastatuose, pavyzdžiui, fabrikuose. Taip daroma todėl, kad taip greičiau ir gerokai pigiau. Visgi, kartais būna ir nestandartinės konstrukcijos gyvenamųjų namų, kuriuose nėra galimybės paslėpti elektros pravedimo.

Kokiais principais vadovaujasi tie, kurie dirba su elektra?

Elektros darbai gali būti pavojingi, jeigu tiksliai nežinote saugos taisyklių. Taigi, norėdami apsaugoti visus, mėginančius dirbti su elektra, mes pristatysime trumpą pagrindinių principų ir taisyklių rinkinį. O tiems, kas su saugos taisyklėmis jau puikiai susipažinę, turėtų patikti profesionalūs patarimai iš elektrikų lūpų – koks turi būt lizdų aukštis, kaip teisingai sujungti kabelius, kada reikia lituoti? Pristatome elektriko atmintinę:

  • Elektros instaliacijos darbai turi būti vykdomi tik tada, kai elektros srovė yra visiškai atjungta. Kitaip galima nusitrenkti.

  • Elektros lizdų aukštis įprastai turėtų siekti apie 30 centimetrų nuo grindų, o jungiklių – 90 centimetrų;
  • Kabelius visada pravesti reikia stačiais kampais, o jų sujungimas turi būti nesunkiai prieinamose vietose. Jeigu kabelis susijungia sienoje, tai gali būti nelabai patogu. Tačiau, jeigu tokia problema yra neišvengiama, visada galima lituoti.
  • Elektros instaliacija yra labai kruopščiai organizuotas darbas, todėl verta visus taškus paskirstyti žiedais. Kiekvienam žiedui turi būti parinktas tinkamo skersmens jungiklis ir kabelis. Be abejo, nei vienas save gerbiantis elektrikas to nedarys prieš tai nesužinojęs jungiamųjų prietaisų galios.

Koks paskutinis dalykas, pilnai parengus visus elektros instaliavimo darbus?

Varžų matavimai, principinės schemos – tai labai svarbūs dokumentai, kuriuos elektrikas turi priduoti VEI (Valstybinei Energetikos Inspekcijai). Į visą komplektą, kurį turite priduoti, įeina ir daugelis kitų dokumentų, tačiau čia neverta viso sąrašo vardinti – jį galėsite atsisiųsti internetu, kai reikės praktiškai atlikti šį procesą.

Labai svarbu, kad elektros darbus namuose ar lauke atliktų būtent Aplinkos ministerijos atestatą turinti įmonė, kadangi kitu atveju elektros darbai yra laikomi nelegaliais. Kokiu atveju pats gyventojas gali įsirengti elektrą savo namuose? Tik tokiu, jeigu jis yra profesionalas ir turi reikalingą atestatą.

Kaip matote, elektros darbai nėra lengvas procesas ir jo bet kas neatliks. Tas pats galioja ne tik elektros instaliacijai, tačiau ir elektros atnaujinimui, kuris yra reikalingas kas trisdešimt metų. Sužinoti, ar jums reikalingas atnaujinimas, galite pasikvietę elektriką – jis patikrins jūsų namų elektros instaliacijos būklę ir pateiks savo profesionalias rekomendacijas.

https://getfix.lt/elektros-darbai/