Statyba

Gręžtiniai pamatai – ką svarbu apie juos žinoti?

Kokia svarbiausia statomo namo dalis? Žinoma, kad pamatai. Tai namo pagrindas, be kurio namas būtų tik prasta lūšna. Kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Taip yra ir statant namą. Geri pamatai – pusė gero namo kokybės garanto. Namų pamatus galima statyti kelių rūšių: gręžtinius (polinius), monolitinius (juostinius), surenkamuosius (juostinius), plokštuminius, sekliuosius ir giliuosius. Kuo ypatingi gręžtiniai pamatai?

Gręžtiniai pamatai priklauso polinių pamatų tipui. Šiuo metu šie pamatai yra dažniausias pasirinkimo variantas tarp statančiųjų nuosavus namus, nes didelių objektų statybai labiau tinkami kaltiniai poliniai pamatai ar kiti, o nedidelio svorio mediniams, skydiniams, blokiniams ar karkasiniams namams poliniai gręžtiniai pamatai  yra geriausi, atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Šio tipo pamatai yra idealiausias variantas namą statant, kai gruntinis vanduo slūgso arti grunto paviršiaus arba kai laikantysis gruntas turi daug organinių priemaišų bei yra itin žemai. Vienas iš gręžtinių pamatų privalumų yra tai, kad juos įrengti yra ekonomiškiau nei, pavyzdžiui, juostinio tipo pamatus. Tačiau pasirinkus ekonomiškesnį įrengimą, teks atsisakyti minties apie rūsį, šalinti jungtis tarp pamatų polių ir „rostverko „ tam, kad neatsirastų problemų dėl šalčio. Tiesa, guodžia tai, kad gręžtinių pamatų įrengimas nereikalauja daug žemės darbų bei kasti tranšėjų.

Jei ,apsvarstę visus už ir prieš, nusprendžiate pasirinkti šį variantą, turite žinoti, kad gręžtiniai pamatai tinkamiausiai įrengiami šiltuoju metų periodu. Žinoma, įmanoma pamatus įrengti ir kitais matų laikais, tačiau, jei norite sutaupyti pinigų ir laiko, jėgų, geriau šiuos darbus palikite šiltajam metų periodui.

Kaip vyksta gręžtinių pamatų įrengimo darbai? Pirmiausia yra nuimamas augalinis gruntas, būtent todėl tinkamiausias laikotarpis įrengti šiuos pamatus yra šiltasis periodas. Vėliau specialia technika žemėje išgręžiamos polio formos ertmės, jų dugnai sutankinami, tada poliai armuojami ir užpilami betonu. Atlikus šiuos darbus, iš armatūros formuojamas karkasas „rostverkui“. Tuomet betonas pilamas į klojinius, pamatai apšiltinami bei užpilami susigulėjimui.

Taigi, Jūs turite laisvę namo pamatų tipo pasirinkimui, o gilesnio pamatų įrengimo žinių išmanymo šiais laikais galima reikalauti tik iš užsiimančiųjų šios srities darbais.