Verslas

Prioritetų nusistatymo tvarka: kada verslas kyla, o kada žlunga?

verslasVerslininkai kiekvieną dieną susiduria su įvairiais klausimais, pasiūlymais ir galimybėmis, kurias prioritetų tvarka kelia į viršų arba priešingai – žemyn. Tai gali užtikrinti arba sėkmingą verslą arba priešingai – jo žlugimą. Būtent todėl kiekvienas verslininkas turi nuolatos stengtis atrasti daugiau, kadangi tai galimybė tapti labiau žinomu ir tuo pačiu padidinti savo pelną. Kol vieni sėkmingai dėliojasi prioritetus, kiekvieną dieną rašo planus ir panašiai, tuo tarpu kiti verslininkai viską palieka sėkmei ir dažniausiai didžiausias savo pajėgas atiduoda pirmam pasiūlymui. Taip daryti nereikėtų, kadangi prioritetų iškėlimas garantuoja, kad susikoncentruosite ties reikalingiausiais dalykais.

Sistema tarp atskirų dalių

Labai dažnai verslininkai susikoncentruoja ties pačiais didžiausiais projektais arba didžiausiais žingsniais nepagalvodami apie tai, kad kartais maži dalykai susijungdami tarpusavyje gali būti kur kas reikšmingesni ir turėti didesnę įtaką. Elementarus pavyzdys: jūs galite įsigyti didelį greito maisto restoraną, kuris dirba tik vienoje valstybėje. Arba galite pasirinkti 10 mažesnių restoranų, kurie dirba dešimtyje skirtingų valstybių. Daugelis žmonių skubiai pasirenka didesnę įmonę, kadangi galvoja, jog šiuo atveju tai gali atnešti didesnį pelną. Tačiau ilgainiui vienoje valstybėje gali kristi poreikiai, kisti žmonių norai ir paprasčiausiai ilgainiui viena kompanija gali prarasti savo vertę. Taigi, 10 skirtingų įmonių tikrai vienu metu nebankrutuos (labai dažnai kelių UAB įregistravimas vieno verslo vystymui yra naudingas sprendimas rizikos valdymui). Šiuo atveju galima matyti, kad netinkamai susidėliojus prioritetus ir suvokimą į verslą galima sužlugdyti savo idėją. Kaip jau minėjome – visumą dažniausiai formuoja minimalūs dalykai.

Darbuotojai, kurie nenori dirbti

Prioritetiškai prasti verslininkai į pirmą planą iškelia pelno siekimą ir dažniausiai pamiršta apie žmogišką profesionalumą, kuris yra būtinas. Galima drąsiai sakyti, kad geras verslininkas yra tas, kuris stengiasi, kad jo veikla judėtų į priekį ne per prievartą, tačiau dėl darbuotojų noro tai daryti. Taigi, vienas iš svarbiausių prioritetų verslininkui turi būti tai, kad jo darbuotojai mielai dirbtų ir noriai siektų geresnių rezultatų.

Žinoma, nei vienas verslininkas nenori, kad jo verslas keliautų į minusą. Tačiau jeigu jis skatins savo darbuotojus dirbti geriau ir tuo pačiu jiems už tai galės mokėti didesnę algą – jie to sieks ir stengsis pagerinti savo rezultatus.

Rašykite, punktuokite ir kurkite debesėlius

Jeigu norite, kad viskas eitų pagal planą ir niekada nekiltų klausimas, kodėl aš priėmiau tokį blogą sprendimą, tokiu atveju visada naudinga rašytis. Apskritai kiekvienas geras verslininkas su savimi visada turi užrašų knygeles, kuriose gali žymėti svarbias mintis ir jas pritaikyti praktiškai. Dažniausiai užsirašius konkrečias idėjas ir jas stengiantis susisteminti pagal svarbumą – viskas vyksta kur kas paprasčiau. Psichologai jau seniai įrodė, kad vizualiai informaciją mes priimame geriau, tuo pačiu – dažniausiai labiau apgalvojame tam tikras smulkmenas.

Naudinga daryti debesėlius, kuriuose galima išskirti tam tikras tezes bei idėjas. Taip matysite visą bendrą vaizdą, kuris jums padės susidėlioti prioritetus ir pasirinkti teisingiausią variantą.

Konsultacijos reikalingos net jei esate geriausias

Galiausiai nusistatyti prioritetus tam tikrais klausimais bus kur kas paprasčiau tokiu atveju, jeigu konsultuositės su asmenimis, kurie geba pateikti objektyvią nuomonę. Daugelis verslininkų galvoja, kad jie yra geriausi ir geba suteikti kokybiškiausias paslaugas, jų nuomonė svarbiausia ir neginčijama. Visgi, iš šalies daugelis geba pastebėti tai, ko į darbus įsitraukęs asmuo paprasčiausiai nemato. Tai reiškia, kad konsultacijos su asmenimis, kurie net nedirba Jūsų sferoje – būtinos.