vsi
Įvairūs,  Verslas

VŠĮ steigimas: svajonių realizavimo link…

VŠĮ arba kitaip viešoji įstaiga labai dažnai painiojama su biudžetinėmis įstaigomis, kurios yra pavaldžios valstybei. VŠĮ steigimas priklauso ne valstybės, tačiau privačių verslininkų kategorijai, kurie nori įgyvendinti seniai planuotą veiklą ir tuo pačiu sukurti naudą visuomenei.

VŠĮ nėra išlaikomos valstybės, taigi jos veikia labai panašiu principu, kaip ir privatus verslas. Tiesa, jos turi daugiau išlygų ir gali naudotis įvairiomis paramos formomis, kurios leidžia sutaupyti.

Viešosios įstaigos pagrindiniai bruožai

 • Didelis pliusas yra tai, kad VŠĮ yra ribotos atsakomybės įmonė, taigi jos savininkas, bankroto atveju, neatsako savo turtu. Žinoma, įneštu turtu teks atsakyti, tačiau bet kuiruo atveju ši verslo forma yra labai palanki steigėjams.

 • Pelno nesiekimas yra pagrindinis VŠĮ bruožas. Tikslas yra turimas pajamas išdalinti siekiant įgyvendinti tam tikrus tikslus, o ne panaudoti pinigus kaip algą steigėjams. Taigi, tam tikra prasme tai lyg ir ne peno siekianti organizacija.

 • Stengiamasi patenkinti viešuosius interesus. Tikslas yra sukurti kokią nors naudą visuomenei, patenkinti tam tikros socialinės kategorijos interesus, poreikius.

Viešosios įstaigos apmokestinamas ir parama

VŠĮ gali gauti pajamas iš daugelio skirtingų sričių. Tačiau norint būti tikram, kad nei viena sritis nebus pamiršta – rekomenduojame į savo komandą įtraukti buhalterį, kuris padės susitvarkyti su apskaitos bei buhalterijos darbais.

Tiesa, buhalterio paslaugos nėra privalomos. Tai rekomenduotina galimybė tvarkingiau atlikti VŠĮ veiklą. Lygiai taip pat VŠĮ steigimas bus kur kas paprastesnis, jeigu darbus atliksite su specialistais, kurie užsiima pagalba steigiant įmones. Tuomet viskas bus greita ir tikslu, neliks jokių klaidų.

 • VŠĮ yra viena iš tų įmonės formų, kuri turi teisę gauti 2 % GMP. Tokiu atveju reikia vykdyti veiklą ir informuoti visuomenę, kad Jūs galite būti gavėjas. Taip pat svarbu įrodyti, kad nešate naudą visuomenei. Tokiu atveju jie patys maloniai sutinka paskirtu savo du procentus.

 • Pajamos taip pat gali būti gaunamos ir iš komercinės veiklos, kuria verstis VŠĮ turi teisę. Tiesa, VŠĮ nuostatos nurodo, kokia veikla gali verstis įmonė ir iš ko galima uždirbti pinigų.

 • Reguliuojami ir tiksliniai įnašai, kurie reikalingi tam tikrai programai įgyvendinti. Jie gali būti gaunami labai skirtingais būdais. Dalį jų nemažai finansuoja valstybė, kurios tikslas yra padėti tam tikroms socialinėms grupėms būti laimingiems. Per VŠĮ tai padaryti yra kur kas paprasčiau ir patogiau.

VŠĮ privalumai

Jeigu dar neapsisprendėte, ar VŠĮ Jums yra priimtina teisės forma – rekomenduojame perskaityti pliusus. Taip pat siūlome pasitarti su steigėjais, kurie ne tik gali padėti susitvarkyti dokumentus, tačiau taip pat ir patarti bei padėti pasirinkti tinkamiausią įmonės formą.

 • VŠĮ gali gauti paramą.

 • VŠĮ steigimas yra labai paprastas.

 • Steigiant VŠĮ nereikia jokio įstatinio kapitalo.

 • Iki 25 tūkstančių eurų pajamos nėra apmokestinamos.

 • Galima atrasti labai platų skirtingų sferų pasirinkimas.

Kiekvienas, kuri nori užsiimti gerais darbais, gali tai padaryti. Svarbiausia pagaliau išdrįsti priimti save kaip visuomenės dalį, kuri gali būti naudinga kitiems. Svarbiausia, kad VŠĮ tikslas yra padėti sukurti didesnį gerbūvį, tad Jūs iš to tikrai neuždirbsite.