Aukšto slėgio laminatas: Kas tai? Privalumai ir trūkumai
Vis daugiau žmonių girdi sąvoką „aukšto slėgio laminatas“. Daugumai iš mūsų kyla klausimas: kuo gi HPL laminatas skiriasi nuo paprasto laminato? Tačiau tikroji ši klausimo prasmė yra: kokie gi šios medžiagos pranašumai? Akivaizdu, kad jų apstu, kitaip ši medžiaga nesusilauktų tokio didelio populiarumo statybų bei apdailos srityse. Šiame straipsnyje aptarsime kaip aukšto slėgio laminatas pagaminamas ir kokiais atvejais vertėtų rinktis būtent jį.
Kaip gaminamas aukšto slėgio laminatas
Neretai HPL laminatas yra lyginamas su melaminu. Tačiau techniškai, tiek žemo, tiek aukšto slėgio laminatas savo sudėtyje turi šios medžiagos. Pagrindinis dalykas, kuriuo HPL laminatas skiriasi nuo tradicinio laminato melanino atžvilgiu, tai pats procesas, kuriuo laminatas pagaminamas. Kadangi medžiagos chemija jūsų tikriausiai nedomina, pabandysime trumpai apibrėžti kas yra melaninas. Tai yra balti, organinės kilmės kristaliniai milteliai. Melaninas, sumaišytas su kitomis cheminėmis medžiagomis tampa plastmase. Impregnuotas storo popieriaus sluoksnis kartu su melanino mase tampa laminatu. Šis naujai sukurtas laminato sluoksnis, sujungtas su dekoratyviniu sluoksniu ir pritvirtinamas prie medinio pagrindo. Būtent procesas, kuriuo melaninu pripildytas popieriaus sluoksnis pritvirtinamas prie medinio pagrindo, nulemia ar pagaminamas žemo ar aukšto slėgio laminatas. LPL (žemo slėgio laminatas) suspaudžiamas nuo 20 iki 30 barų slėgiu, tuo tarpu aukšto slėgio laminatas – nuo 70 net iki 100 barų.
Aukšto slėgio laminatas – atsparumas ir ilgaamžiškumas
Tačiau kokiais privalumais vienos rūšies laminatas lenkia kitą? Dauguma atsakytų kaina. Aukšto slėgio laminatas yra brangesnis, nes pagaminti jį yra sudėtingiau ir taip pat kainuoja daugiau. Tiek aukšto slėgio laminatas tiek LPL yra atsparūs karščiui, bei pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurių dėka abu laminatai idealiai tinka maisto ruošimo bei medicininių procedūrų paviršiams. Nors abu laminatai pasižymi minėtomis savybėmis, aukšto slėgio laminatas vis dėlto yra šiek tiek atsparesnis karščiui, bei cheminių medžiagų poveikiui. Kaip tik todėl šį variantą vertėtų apsvarstyti renkant baldus cheminei laboratorijai, komercinei virtuvei ar paprasčiausiai klinikai.
Taigi apibendrindami galime teigti, jo aukšto slėgio laminatas yra brangesnis paviršius. Tačiau tuo pačiu HPL laminatas yra ir kur kas ilgaamžiškesnis. Tiek HPL tiek LPL yra atsparus karščiui, bakterijoms bei cheminių medžiagų poveikiui. Pagrindinis klausimas, kurį turėtumėte sau užduoti rinkdamiesi laminatą – kaip jį panaudosite ir ar papildoma kaina yra verta papildomos apsaugos, kurią jums suteiks aukšto slėgio laminatas. Ilguoju laikotarpiu HPL laminatas jums neabejotinai atsipirks, nes keli papildomai išleisti eurai padės apsaugoti paviršių nuo kasdienio naudojimo žalos.