Vasara bene laukiamiausias metų sezonas, kurio metu galime džiaugtis saulės šiluma, gražiu įdegiu, poilsiu gamtoje, prie ežero, jūros… Tačiau nereikėtų pamiršti, jog dėl saulės, jūros vandens ir vėjo poveikio labiausiai kenčia mūsų oda ir plaukai, kuriais privalome tinkamai pasirūpinti. Didžiąją plauko plauko dalį sudaro baltyminė medžiaga, kurią saulė ir paveikia stipriausiai. Dėl to bėgant vasarai galime pastebėti, jog plaukai išsišakojo, ėmė lūžinėti, prarado blizgesį. Jei nenorime po vasaros atsisveikinti su plaukų ilgiu, turime jais tinkamai pasirūpinti iš anksto.
Kadangi plauko pagrindą sudaro baltymai, todėl labai svarbu su maistu gauti pakankamai proteinų. Reikėtų vartoti pakankamai kiaušinių, liesos mėsos, žuvies, pieno produktų. Mėgaukitės skaniais vasaros miško ar sodo gardumynais, nes pilnavertė mityba skatina plaukų augimą, žvilgėjimą. Nepamirškite vartoti pakankamai vandens, kuris skatina ląstelių atsinaujinimo procesus.
Šiltuoju metų sezonu būtina įsigyti ir dėvėti kepurę, skrybėlę ar kitą patogų galvos apdangalą. Ši apsaugos priemonė geriausiai apsaugo nuo žalingo saulės poveikio. Svarbu atkreipti dėmesį, jog gaminys būtų iš orui laidžios medžiagos, patartina šviesių spalvų. Tai ne tik padės apsisaugoti nuo perkaitimo, bet ir saugos plaukus nuo sausėjimo. Be to, galvos apdangalai tamsiaplaukėms padės ilgiau išsaugoti plaukų spalvą nuo blukimo.
Vasarai reikėtų įsigyti nuo žalingų aplinkos veiksnių saugantį plaukų purškiklį. Parduotuvėse galima rasti įvairaus kvapo gaminių, kurie ne tik suteiks žvilgesio, švelnumo, bet ir apsaugine plėvele padengs plauko išorę. Geriausia purkšti drėgnus, neseniai ištrinktus plaukus, o būtant saulės atokaitoje, dar bent kelis kartus papurkšti papildomai.
Nors karštą vasaros dieną vėsinantys namuose ar automobiliuose įrengti kondicionieriai kartais būna vienintelė išeitis apsisaugoti nuo karščio, tačiau jais nereikėtų per daug piktnaudžiauti. Dabartiniai modernūs kondicionieriai išties kuriami pasitelkiant pažangiausias technologijas ir metodus, tačiau jie vis tiek skatina plaukų ir odos sausėjimą. Be abejo, nebūtina jų atsisakyti, tačiau reikėtų pasirinkti optimalų patalpos ir lauko temperatūros skirtumą.
Įvairių veiksnių paveiktiems plaukams, kurie pradėjo sausėti ar lūžinėti, geriausiai padeda naminės kaukės, kurių sudėtyje yra aliejų. Kokosų aliejus puikiai drėkina ir maitina plaukus, be to, tai vienas naudingiausių aliejų plaukams. Dėl unikalių savybių kokosų aliejus prasiskverbia giliai į plauko šerdį ir maitina jį iš vidaus. Tad, jis puikiai tinka ne tik kaip profilaktinė priemonė plaukų stiprinimui, bet ir pažeistų plaukų regeneracijai. Šį aliejų galima naudoti vieną, tiesiog patepant plaukus ir paliekant tam tikram laikui, arba su kitomis priemonėmis. Priedus reikėtų rinktis atsižvelgiant į galvos odos būklę, plaukų tipą ir į tai, kokio rezultato tikitės. Plaukams taip pat labai tinka alyvuogių ir migdolų aliejai, kurie pasižymi puikiomis atstatomosiomis ir maitinamosiomis savybėmis. Po atliktų kaukių su šiais aliejais, plaukai tampa itin švelnūs, glotnūs ir paklusnūs. Visi nerafinuoti aliejai ne tik maitina plaukus, bet ir „užrakina“ drėgmę jų viduje, taip neleisdami sausėti.
Taigi ruošiantis į paplūdimį būtina pasirūpinti galvos apdangalais, į krepšį įsidėti plaukus apsaugantį purškiklį. Išsimaudžius sūriame vandenyje patariama nusiprausti po tekančiu vandeniu, nepamirštant plaukų. Sūrus vanduo ypač kenkia šviesintiems plaukams, kurie dėl cheminių medžiagų poveikio beveik nebeturi natūralaus apsauginio sluoksnio.