dideli automobiliai
Įvairūs,  Transportas

Kaip skirstomi kroviniai automobiliai?

Jums reikia greitai ir patikimai pergabenti svarbias prekes ar kitokius krovinius? Turite nuolatinių klientų, kuriems reikia pristatyti didelius pirkinius į namus? Tuomet tikrai vertėtų pagalvoti apie krovininio automobilio įsigijimą arba nuomą. Tiesą sakant, dabar vis daugiau įmonių nuomojasi tokius automobilius, kadangi nuomos kaina gerokai atpigo, tad pirkti visiškai naują krovininį automobilį neapsimoka, tuo labiau, kad profesionalai gali jums patarti, kuris automobilis labiau turėtų atitikti jūsų poreikius.

Skirtingos krovininės mašinos ir priekabos

Kalbant apie vilkikus, galima išskirti tris pagrindines rūšis:

  1. Balniniai vilkikai. Tai puspriekabėms skirti vilkikai, kurie dalį puspriekabės svorio gali išlaikyti ant savo rėmo.

  2. Automobiliai vilkikai. Tokia rūšis yra skirta priekabų vežimui.

  3. Auto buksyrai. Šio tipo vilkikai reikalingi tada, jeigu priekaba turi labai didelį įkrovumą. Tokie automobiliai turi daug ašių, o su balastu galima padidinti šių automobilių svorį. Tad nieko keisto, jog alternatyvus trečiosios rūšies pavadinimas yra balastiniai krovininiai automobiliai.

Priekabas taip pat galėtume išskirstyti į kelias skirtingas kategorijas. Kaip ir su vilkikais, iš viso jų rasime tris:

  1. Vienaašės priekabos. Jos skirtos ne itin sunkiems kroviniams, tačiau gali būti specialiai sukurtos itin lengvai pažeidžiamoms prekėms arba lengvai dūžtantiems kroviniams. Šios priekabos yra kabinamos prie automobilinių vilkikų. Specialiosios priekabos labai gerai tinka ilgiems kroviniams (pavyzdžiui, rąstams). Dėl to, kai kurios priekabos turi grąžulą.

  2. Jeigu daug dirbama su vidutinio bei didelio įkrovumo mašinomis, tuomet neužteks vienos ašies priekabos – į pagalbą jums ateis dviašės bei triašės priekabos. Jos turi specialų bortinį kėbulą įkrovumui.

  3. Trečioji rūšis – daugiaašės priekabos. Jos skirtos tik labai sunkiems arba dideliems ir visiškai nedalomiems kroviniams. Taigi, jeigu reikia pervežti katilą, be jokios abejonės jūs rinksitės būtent šį variantą. Tai labai patogi priekaba, kadangi turi itin žemą rėmą, tad įkelti krovinį itin paprasta. Yra ir tokių priekabų, kurios turi hidraulinius pakėlėjus, kurie nusileidžia taip, kad dar žemiau nuleistų rėmą – tuomet įkelti stambius krovinius gali būti dar paprasčiau.

krovininiai autoDaugelis žmonių teigia, jog nelabai žino skirtumo tarp priekabos ir puspriekabės. Į šį klausimą atsakyti nėra sunku – puspriekabe galima laikyti tokią priekabą, kuri dalį savo svorio perdeda ant vilkiko automobilio rėmo. Taigi, jeigu norite dirbti daugiau su puspriekabėmis, jums reikės įsigyti arba išsinuomoti balninį vilkiką. Puspriekabės yra taip pat skirstomos į tris kategorijas, kadangi jos gali būti vienaašės, dviašės bei triašės. Puspriekabę įprastai galima valdyti iš vairuotojo vietos net ir ją atkabinus.

Yra ir kitokių rūšių bei kategorijų puspriekabių bei priekabų – daug kas priklauso nuo konkrečių sąlygų, kuriomis dirbate. pavyzdžiui, jeigu dažnai tenka prekes vežioti tokiais keliais, kurie yra gana sunkiai pravažiuojami, jums būtų ne pro šalį įsigyti puspriekabę arba priekabą su varomaisiais ratais. Tokios priekabos yra vadinamos aktyvosiomis. Įprastai, jos taip pat yra valdomos iš vairuotojo kabinos, o varomieji ratai gali būti dvejopai varomi – arba hidrovarikliais, arba tiesiog elektra.

Tikimės, kad ši informacija padės jums tinkamai išsirinkti krovininį automobilį bei reikalingą priekabą kroviniams sėkmingai ir saugiai pervežti.