nuotekų valymo įrenginiai
Namams,  Statyba

Nuo ko priklauso nuotekų valymo įrenginio kaina?

Pradėjus domėtis nuotekų valymo sistemomis, jų įrengimu, jų skirtumais, privalumais bei trūkumais, dažnai pastebima, jog minimos skirtingos kainos. 

Tai natūralu, kadangi nors kalbame bendrai apie nuotekų valymo įrenginius, tačiau jų esama skirtingų tipų, jų įrengimas priklauso nuo įvairių niuansų, tad ir galutinė sumokama kaina yra skirtinga. Štai, pavyzdžiui, August valymo įrenginiai kaina gali būti skirtinga nuo kito prekinių ženklo įrenginių.

Pabandysime apžvelgti keletą detalių bei pasirinkimų, nuo kurių priklauso nuotekų valymo įrenginių kaina. Tai padės lengviau suprasti kaip ir nuo ko priklauso kaina. 

Naudotojų skaičius

Pirmiausia valymo įrenginys pasirenkamas atsižvelgiant į reikalingą našumą. T.y. pasirenkamas įrenginys priklausomai nuo individualių namo gyventojų poreikių, nuo to kiek žmonių gyvena namuose ir koks vidutinis kiekis nuotekų susidaro per mėnesį. 

biologiniai valymo įrenginiai

Įmonės paprastai siūlo kelių skirtingų galingumų ir našumo įrenginius. Tradiciškai populiariausi skirti 4-5 asmenų šeimai. 

Šioje vietoje gudrauti negalima. Su konsultantais svarbu aptarti šeimos įpročius, gyvenimo būdą, jog būtų tinkamai parinktas įrenginio galingumas. Nepakankamai galingas bus perkrautas, nespės apdoroti didelio kiekio nuotekų. Tuo tarpu pernelyg galingas nebus efektyviai išnaudojamas bei naudos daug energijos. 

Vietovė

Vieta, kur planuojama statyti nuotekų valymo įrenginį irgi lemia jo įrengimo kainą. Skirtingose vietose yra skirtingas gruntas, gruntiniai vandenys skirtingame aukštyje. Štai, pavyzdžiui, vietoje, kur gruntiniai vandenys yra pakankamai aukštai, iškasus duobę įrenginiui įleisti, ji greitai gali užsipildyti vandeniu ir „paskandinti“ įrenginį jau tampa iššūkiu.

Pats gruntas taip pat turi būti tinkamas, tad jei reikia daug grunto nukasti, išvežti ar atvežti naujo – tai kelia montavimo kainą. Sutvarkius gruntą lengviau įrengti infiltracijos lauką.

Pats sklypas taip pat turi būti tinkamas. Reikalingos apsaugos zonos, atstumai ir kiti techniniai niuansai. Įrenginys turėtų būti ne arčiau nei 10 metrų atstumu nuo kaimyno tvoros, taip pat atokiau nuo namo, patogioje vietoje privažiuoti specializuotam transportui išsiurbti dumblą ir kitoje namo pusėje nei šulinys (ar artezinis gręžinys) arba bent 15 metrų iki šulinio. 

nuotekų valymo irengimai

Kadangi biologiniai valymo įrenginiai yra itin efektyvūs ir nuotekas išvalo taip švariai, kad jas galima išleisti tiesiai į aplinką, svarbu numatyti tam vietą. Idealu jei sklype ar šalia yra melioracijos griovys, pratekantis upelis ar vandens telkinys. Jei nėra, vanduo leidžiamas per infiltracinius šulinius. 

Papildomos funkcijos

Nuotekų valymo įrenginiai statomi ne tik individualiuose namuose. Jie reikalingi ir svečių namuose, kavinėse, kaimo turizmo sodybose, plovyklose ir pan. Ten kur didesni žmonių srautai ar specifinės nuotekos, gali prireikti papildomų funkcijų, siekiant išvalyti labiau užterštas nuotekas.

Ten kur pasitaiko naftos produktais užterštų nuotekų (pvz, plovyklose, autoservisuose), reikia statyti naftos gaudykles. Ten kur nuotekose daug riebalų (pvz., kavinėse, prekybos centruose), reikalingos riebalų gaudyklės. O ten kur daug sunkesnių dalelių nuotekose, reikalingos smėliagaudės. 

Pasirinktas nuotekų valymo įrenginys

Nuotekų valymo įrenginiai yra skirtingi ne tik savo galia ir dydžiu, tačiau ir gamintoju. Lietuvoje siūlomi keli skirtingų gamintojų nuotekų valymo įrenginiai. Kiekvienas su savo privalumais ir trūkumais, tad visada gerai išanalizuokite kuris jums tinka geriausiai. 

valymo įrenginys

Svarbiausia į ką reikia atkreipti dėmesį – sertifikavimas. Rinkitės kokybišką, sertifikuotą ir Lietuvoje pripažįstamą nuotekų valymo įrenginį. Kadangi išvalytos nuotekos patenka į aplinką, jūs turite būti tikri, jog jos tikrai švarios ir nekenkia aplinka. Švari aplinka ir ekologiški sprendimai tai nėra mada – tai mūsų visų pareiga užtikrinti, jog mūsų pasirinkimai nekenkia aplinkai.