Dažniausiai dantų rovimas suvokiamas kaip skausminga, bet visiškai paprasta procedūra. Vis dėlto specialistai tvirtina, kad viskas yra priešingai – šiuo metu odontologija gali pasigirti itin moderniomis gydymo priemonėmis, todėl dantų šalinimas pacientams nesukelia jokio diskomforto, tuo tarpu gydytojams – tai itin atsakinga ir daug pastangų reikalaujanti procedūra.
Profesionalus gydytojas visuomet stengsis išsaugoti natūralius paciento dantis, net ir tuos, kurie neatlieka jokios naudingos funkcijos (žinoma, jei jie nekenkia kitiems dantims ar bendrai paciento savijautai). Deja, itin dažnai dantų šalinimas yra būtinas – jis padeda išvengti galimų komplikacijų ar kitų odontologinių ligų. Laiku nepašalinti pažeisti dantys gali pakenkti kitiems, šalia esantiems sveikiems dantims, sukelti minkštųjų audinių ar kaulo uždegimą arba paskatinti žandikaulio kaulo tirpimo procesą. Kai kuriais atvejais, jei odontologija negali pasiūlyti kito gydymo, yra šalinami ir sveiki protiniai bei retinuoti dantys.
Paprastas danties rovimas vidutiniškai trunka 10–30 minučių. Siekiant išvengti diskomforto, yra taikoma vietinė nejautra. Jei procedūra atliekama tinkamai, į pašalinto danties vietą turi būti galima įsriegti implantą. Retinuoto danties rovimas užtrunka 20–40 minučių. Neišdygęs dantis šalinamas taikant vietinę nejautrą arba sedaciją (tai – medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas). Paprastai retinuoto danties rovimas atliekamas tuomet, kai dantis yra pažeistas karieso arba pacientas skundžiasi skausmais. Neišdygę dantys gali būti šalinami ir chirurginiu būdu.
Protinio danties rovimas yra viena dažniausių dantų šalinimo procedūrų. Paprastai protinis dantis šalinamas tais atvejais, kai jis yra pažeistas karieso, pilnai neišdygęs arba skausmingas. Atsižvelgiant į paciento būklę, dažniausiai yra taikomas chirurginis danties šalinimo metodas. Su netinkamai išdygusių protinių dantų problema susiduriama dėl vietos trūkumo dantų lanke. Neišdygę pilnai, jie pradeda kaupti maisto likučius ir sudaro sąlygas daugintis įvairioms bakterijoms, sukelia uždegimus ir ligas. Dažniausios netaisyklingos protinių dantų pozicijos susidaro tuomet, kai dantis palinksta į septintą (šalia jo esantį) dantį, kai dantis yra žemiau septinto danties, kai dantis stumia gretimą septintą dantį ir tuomet, kai dantis yra nusisukęs tolyn nuo gretimo danties. Kai kurie žmonės į netaisyklingai išaugusius protinius dantis nekreipia dėmesio, tačiau toks sprendimas gali sukelti daug problemų ateityje – gali kilti nepageidaujamų komplikacijų ar kitų su odontologija susijusių problemų.
Kvalifikuotas gydytojas, nusprendęs pacientui taikyti danties šalinimo procedūrą, pasitelkęs vaizdines priemones supažindina pacientą su burnos ertmės būkle ir praneša tolimesnių veiksmų seką. Priklausomai nuo danties tipo, pacientui yra atliekamas nuskausminimas taikant vietinę nejautrą arba sedaciją, tuomet chirurginiais instrumentais dantis yra pašalinamas. Tuščia danties ertmė yra išvaloma ir uždaigstoma. Pacientui turi būti suteikta visa išsami informacija apie gijimo laikotarpį (galimus nemalonius pojūčius ar tynimą). Nepamirškite, kad po danties rovimo procedūros kiekvienas pacientas skundžiasi skirtingais skausmais, todėl labai svarbu laikytis visų odontologo rekomendacijų.