Grožis,  Sveikata

Dantų implantacija: patikimas būdas džiaugtis gražia šypsena

Daugelis žmonių klaidingai įsitikinę, kad dantų implantacija yra itin skausmingas, ilgas ir varginantis procesas. odontologaiIš tiesų ši procedūra nėra nei skausminga, nei komplikuojanti jūsų gyvenimą – dantų implantų įsodinimas yra pažangiausia ir patikimiausia prarastų dantų atkūrimo technologija, kuria odontologija šiandien gali pasiūlyti. Be to, ši investicija yra ilgalaikė – jei implantus prižiūrėsite tinkamai, jais džiaugsitės visą gyvenimą. Žinoma, siekdami aukščiausio rezultato turėtumėte bendradarbiauti tik su savo darbą išmanančiu specialistu. Jei operaciją atlieka kvalifikuotas ir savo darbą išmanantis gydytojas, 99 proc. procedūrų yra sėkmingos.

Dantų implantų įsodinimas praktiškai yra vienintelis būdas, leidžiantis atkurti visą dantį nuo šaknies iki vainiko (naudojant kitus metodus, atkuriamas tik danties vainikas – matoma danties dalis). Dažniausiai visa procedūra skirstoma į 5 pagrindinius etapus:

  1. Gydytojo konsultacija. Gydytojas, atlikęs panoraminę rentgeno nuotrauką, įvertina situaciją ir numato gydymą. Šiandien odontologija gali pasigirti itin pažangiomis technologijomis, todėl diagnozės metu naudojami kompiuterinės tomografijos vaizdai, padedantys tiksliai nustatyti implanto ilgį ir skersmenį.
  2. Procedūra. Dantų implantacija yra neskausminga. Siekiant išvengti bet kokio galimo skausmo, naudojami vietiniai anestetikai, kurie blokuoja nemalonius pojūčius. Gydytojas įtvirtina implantą ir sudaigsto žaizdą. Visa procedūra trunka apie pusvalandį.
  3. Gijimas. Po dantų implantacijos galite justi nedidelius skausmus operuotoje vietoje. Gijimo laikotarpis trunka tol, kol implantas prigyja žandikaulio kaule. Tai gali trukti nuo kelių savaičių iki pusės metų. Paprastai gijimo laikas trunka 4 mėnesius.
  4. Naujo danties tvirtinimas. Kai implantas prigyja, atliekamas protezavimas. Dažniausiai prieš šią procedūrą reikia atidengti implanto tvirtinimo metu užsiūtą žaizdą. Atidengus implantą, užsukama gijimo galvutė ir tuomet reikia laukti, kol dantenos visiškai sugis. Tuo metu gydytojas padaro naujo danties atspaudą, pagal kurį sukuriamas dantų protezas, kuris bus tvirtinamas prie implanto.
  5. Tinkama priežiūra. Jei norite, kad implantas jus džiugintų ilgus metus, labai svarbu jį tinkamai prižiūrėti. Kiekvienu atveju implanto priežiūra gali šiek tiek skirtis, todėl atidžiai klausykitės gydytojo patarimų.

Nors dantų implantacija rekomenduojama beveik visais atvejais, tačiau šio gydymo geriau atsisakyti, jei nuolatos sergate įvairiomis burnos gleivinės ligomis, jei jums buvo taikytas galvos ir kaklo spindulinis gydymas dėl piktybinio auglio, jei turite tam tikrą patologiją burnoje. Atminkite, kad odontologija ir jos siūlomos gydymo procedūros yra naudingos tik tuomet, jei atvirai kalbatės su savo gydytoju ir klausote jo patarimų.

Graži šypsena šiandien yra geros sveikatos ir sėkmės simbolis. Deja, dažniausiai klaidingai galvojama, kad visa šypsena tiesiogiai priklauso tik nuo priekinių dantų, o krūminiams neskiriama jokio dėmesio. Neturėtumėte pamiršti, kad būtent krūminiams dantims tenka visas kramtymo krūvis, nuo jų priklauso ir žandikaulio sąnario būklė, gretimų dantų padėtis. Kai trūksta krūminių dantų, ima keistis veido struktūra. Prarasto danties atstatymas implantu apsaugos gretimus dantis nuo slinkimo, o žandikaulio kaulą – nuo tirpimo.