Šventės

Kalėdiniai sveikinimai: kodėl verta pagalvoti, ką ir kokiu būdu sveikinti

Jau maždaug dešimtmetį per didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Velykas – populiaru siųsti sms žinutes su kalėdiniais sveikinimais. Kartais gavę žinutę išspaudžiame šypseną, nes tekstas žinomas kone mintinai. Prieš keliolika metų kalėdiniai sveikinimaikalėdiniai sveikinimai buvo siunčiami paštu, dailyraščiu užrašius atviruką. O štai šiandien vis dažniau žmonės siunčia elektroninius laiškus arba kuria elektroninius atvirukus (pastarieji neretai įkeliami ir socialiniame tinkle „Facebook“, nuotraukoje žymint draugus). Kurį variantą pasirinkti norint pasveikinti draugus – rinktis Jums, tačiau visgi tam tikri standartai galioja ir šioje srityje.

SMS sveikinimai – „už“ ir „prieš“

Pripažinkime, masiškai visiems adresų knygutėje esantiems adresatams siunčiami sveikinimai – nuobodu ir neįdomu. Ne vienas žinutę permeta akimis ir nė dorai neperskaito. Nežavi ir banalūs eilėraštukai, kurie labiau tiktų ne suaugusiesiems, bet vaikams. Todėl gerai pagalvokite, kokį sveikinimą ir kam siunčiate, kad nepatirtumėte fiasko. Beje, internete jau pasirodė straipsnių, kurie trumposiomis žinutėmis siunčiamus sveikinimus prilygina greitam maistui. Tačiau, pasak etiketo specialistų, geriau nusiųsti bet kokį sveikinimą, nei nesiųsti jokio.

Asmeniniai sveikinimai – tobulas variantas

Kurkite personalizuotus, ne žmonių miniai, o konkrečiam asmeniui skirtus sveikinimus – atsižvelgę į tai, ko žmogui šiuo metu trūksta, sukurkite nuoširdų ir įkvepiantį sveikinimą. Kalėdiniai sveikinimai su keliais nuoširdžiais žodžiais padarys kur kas didesnį efektą nei iš interneto nukopijuotos svetimos eilės.

Ką ir kokiu būdu sveikinti?

Sveikinkite artimus, brangius ir mylimus žmonės, kurie jūsų gyvenimui suteikia ypatingą reikšmę ir prasmę. Sveikinimo būdą pasirinkite atsižvelgę į žmogaus amžių – garbaus amžiaus žmonės jūsų išsiųstos sms žinutės tiesiog gali nemokėti perskaityti. Analogiškai – ir su elektroniniu paštu – jei sveikinimą siunčiate tokiu būdu, įsitikinkite, kad asmuo el. paštą naudoja ir skaito gaunamus laiškus. Nepamirškite pasveikinti ir senų bičiulių, mylimų mokytojų ir dėstytojų – jiems galite nusiųsti atvirukus. Tačiau suskubkite tai padaryti iki Kalėdų likus 1-2 savaitėms: paštas per didžiąsias metų šventes visuomet būna stipriai apkrautas.