Biožidiniai – dažniausiai užduodami klausimai

biožidiniaiKiekviena naujiena rinkoje priverčia domėtis, klausinėti, abejoti ir žavėtis. Taip ir biožidiniai, kurie visus masina, tačiau kartu ir kelia įvairius klausimus. Todėl šiandien pasistengsime atsakyti į dažniausiai pasitaikančius ir išsklaidyti kylančias abejones prieš įsigyjant židinį.

Ar biožidinys tikrai gali būti įrengtas bute?

Taip, vienas svarbiausių biožidinio privalumų yra tai, jog jie pritaikyti butams. Jiems nereikia projekto, kamino, dūmtraukio, taigi ir specialaus pasirengimo. Tiesiog užtenka nusipirkti židinį ir pastatyti jį norimoje vietoje.

Kuo kūrenamas biožidinys?

Kūrenama biokuru, bioetanoliu, tai organinės kilmės ekologiškas kuro gelis arba biokoncentratas. Kuras yra ekologiškas, švarus, todėl degdamas neišskiria suodžių, pelenų, o tik garus. Taigi su biožidiniu galima pamiršti purvą, nešvarumus ir pelenus, jo bei dūmtraukio specialiai valyti nereikia.

Ar degantis kuras skleidžia kvapą?

Kokybiškas biokuras neturi jokio kvapo. Žinoma, yra įvairių kuro rūšių, tad gali pasitaikyti ir su specifiniu kvapu. Išbandžius keletą kuro rūšių galima atsirinkti geriausią, arba galima tiesiog pasikliauti specialistų rekomendacijomis.

Ar reikalinga papildoma vėdinimo sistema?

Kūrenant biožidinį deguonies sunaudojama tiek kiek dujinė viryklė sunaudoja verdant sriubą arba kiek iškvėpuoja vienas žmogus. Tad tai nėra itin daug ir reguliariai vėdinant kambarius deguonies trūkumo nejausite. Visgi, židinio nerekomenduojama statyti itin mažose patalpose. Geriausia jam skirti apie 20 kv. metrų ploto patalpą.

Ar židinys stacionarus?

Biozidiniai patrauklūs tuo, kad keisti jų buvimo vietą itin paprasta. Jie “nepririšti” prie kamino, prie vieno kambario, tad bet kada panorėjus jį galite pernešti į kitą kambarį, išsinešti į lauko terasą, išsivežti į sodą ar paskolinti kaimynui. Tai 100 proc. tinka pastatomiems biožidiniams. Tuo tarpu pakabinami židiniai turi turėti numatytą vietą ant sienos. Beje, pakabinamas židinys geras sprendimas taupantiems erdvę. Nedidelių būstų savininkams rekomenduojami ir mini židiniai, kurie yra itin kompaktiški, nedidelių matmenų ir galima labai lengvai transportuoti.

Tikimės, atsakėme į pagrindinius klausimus apie biožidinius ir dabar bus paprasčiau apsispręsti ar norėtumėte tokį židinį įsigyti.

Save

Panašūs straipsniai:
 
Tissot T063.639.16.057.00
 
Lenovo ThinkPad L380 Yoga Black, 13.3 “, IPS, Touchscreen, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Gloss, Intel Core i5, i5-8250U, 8 GB, DDR4, SSD 256 GB, Intel UHD, No Optical drive, Windows 10 Pro, 8265 ac, Bluetooth version 4.1, Keyboard language English, Keyboar
 
SCHAERER valymo tabletės 10 vnt.
 
Personal blender Camry CR 4071
Facebook Twitter

About admin