Laisvalaikis,  Namams,  Paslaugos,  Statyba,  Sveikata

Vaikų žaidimų aikštelės: kokia jų nauda?

Kodėl žmonės perka, naudojasi, įrengia?… Savaime suprantama, tai yra daroma vien tik todėl, kad būtų gaunama vienokios ar kitokios naudos. Ne išimtis yra ir vaikų žaidimų aikštelės – savaime suprantama, jos yra įrengiamos tam, kad neštų tam tikrą naudą. Na, o kokia yra ta nauda? Jei kalbėtume trumpai, derėtų pasakyti, kad tai – įvairiapusė nauda, tačiau, jei siektume konkretaus atsakymo, reikėtų išvardintų visas priežastis, kodėl vaikų žaidimų aikštelės yra naudingos. Apie tai ir bus šis straipsnis.

Viena iš priežasčių, kodėl aikštelės yra naudingos, ta, kad būtent jų pagalba vaikai turi galimybę aktyviai leisti laiką. Kaip žinia, aktyvus laisvo laiko praleidimas yra labai svarbus, ypač tuomet, kuomet vaikai yra nedidelio amžiaus – fizinis aktyvumas yra tiesiog būtinas pilnaverčiam vaiko vystymuisi, stiprina raumenis, lavina pusiausvyrą ir pan. Maža to, galimybė vaikui leisti laiką aktyviai turėtų būti suteikiama kiekvieną dieną. Savaime suprantama, yra ir kitų priemonių, kurių dėka vaikas gali leisti laiką aktyviai – ne tik žaidimų aikštelės. Tačiau verta sustoti ir pagalvoti: ar tėvai visada noriai investuoja į tokias priemones? Ar vaikai visada ieško galimybių, kaip aktyviai praleisti laisvą laiką? Kad ir kaip bebūtų gaila, atsakymas ne visada būna teigiamas. Tuo tarpu tokio pobūdžio aikštelės yra visai kas kita – nei tėvams, nei vaikams nebereikia niekuo rūpintis, viskas, ką belieka daryti, tai – tik smagiai leisti laiką.

Tačiau galimybė leisti aktyviai laiką, tikrai nėra vienintelė proga, kurią suteikia vaikų žaidimų aikštelės. Reikia pastebėti, jog būtent tokios aikštelės suteikia ir dar vieną puikią progą – jos garantuoja vaikų užimtumą. Daugybė tėvų savo kolegoms, draugams ar pažįstamiems kasdien skundžiasi, kad niekas nesirūpina vaikų užimtumu. Vis dėlto, jei jūsų kaimynystėje yra vaikų žaidimų aikštelė, tokią nuomonę turėtų kuo greičiau pakeisti pastebėjimas, kad vaikų užimtumas nėra ypač opi problema – juk didžioji dalis vaikų žaidimų aikštelėje yra pasiruošę praleisti ne vieną valandą…

Na, o pabaigai – dar viena, tačiau lygiai taip pat svarbi priežastis, dėl kurios galima teigti, kad žaidimų aikštelės, skirtos vaikams, yra labai naudingos. Tai – galimybė būti gryname ore. Niekas negali nuginčyti fakto, kad kiekvienam vaikui (net ir ne pačiu geriausiu oru), yra sveika būti gryname ore. Tačiau, ką veikti, jei buvimas lauke yra be jokios konkrečios veiklos? Ten, kur vaikų žaidimų aikštelė, ten ir klausimas, ką veikti lauke, išsisprendžia savaime.