Mada

Kokio audinio suknelę pasirinkti?

Vaau suknelės vaau sukneles modelissiuvamos iš įvairių audinių. Kiekvienas audinys yra tinkamas tam tikram metų laikui. Todėl trumpai aptarsime pagrindinius audinių tipus. Sužinosite kokie audiniai geriausiai nešiojasi. Todėl moterys, kurios renkasi suknelę, pirmiausia turėti išsiaiškinti iš kokio audinio ji pasiūtą. Jei audinys nėra kokybiškas suknele galite džiaugtis labai trumpai. Ji gali išsitampyti, prarasti savo formą. Tuomet atrodysite tiktai ne itin patraukliai.

Vilna. Kadangi Lietuvoje yra pakankamai vėsus klimatas, daugelis jau žinoti, kad vilnoniai megztiniai ir audiniai puikiai šildo, sulaiko šilumą, taip pat leidžia odai kvėpuoti. Vilnonis audinys šaltuoju metų laiku yra visų audinių karalius. Jis tikrai neleis jums sušalti. Žiemą itin tinka suknelės, kurios būna pasiūtos iš vilnonio audinio. Reikalinga žinoti, kad vilninių drabužių priežiūra turėtų būti tinkama, nes kitaip tokie rūbai praras grožį. Jei norite skalbti suknelę, kuri pasiūta iš vilnonio audinio, būtinai skalbkite žemoje temperatūroje ir pakabinkite gerai vėdinamoje patalpoje.

Aksomas, šilkas– tai audiniai tinkantys proginėms suknelės ir kitiems išeiginiams drabužiams. Proginės suknelės atrodys itin puošniai ir prabangiai. Šilkas gražus ir tvirtas audinys. Gražus, tvirtas, natūralus audinys, beveik nesiglamžo. Dažnai maišomas su kitais pluoštais.

 Linas. Jei vilna buvo audinių karalius žiemą, tai linas yra audinių karalius vasaros metu. Tai vienas seniausių pasaulyje audinių. Šis natūralus pluoštas itin madingas ir mūsų laikais. Lininė suknelė vasaros metu bus tikrais išsigelbėjimas. Šis audinys puikiai sugeria prakaitą, oda kvėpuoja ir neperkaista. Reikia paminėti, kad suknelė iš lino glamžosi, tačiau tai ir yra šio audinio vizitinė kortelė. . Nemėgstantiems lyginti reikėtų pasidairyti lininių audinių, kurių sudėtyje yra kitų pluoštų. Lininiai audiniai itin ilgaamžiai, todėl puikiai tiktų drabužiams darbui – kostiumams, kostiumėliams, suknelėms ir kt. Be abejo, jei jūsų darbe laikomasi griežtų standartų, geriau rinktis kostiumus ir kostiumėlius pagaminytus iš kitų audinių.

Medvilnė. Tvirtas, natūralus, malonus kūnui, laidus orui, gerai sugeriantis drėgmę audinys. Drabužiai iš medvilnės linkę trauktis, todėl reikėtų laikytis skalbimo rekomendacijų. Iš medvilnės galite siųstis sukneles, sijonus ir kitus laisvalaikio drabužius. Suknelės pasiūtos iš medvilnės puikiai prisitaiko prie jūsų kūno. Medvilninis audinys tamposi, todėl nėra labai svarbu dėl dydžio, suknelė apti prisitaikys prie jūsų kūno.

Viskozė yra vienas natūraliausių dirbtinių pluoštų, nes gamyboje naudojama natūrali medžiaga – medžio plaušas. Viskoziniai audiniai malonūs kūnui, laidūs orui, tinka net jautrios odos žmonėms. Drabužiai iš viskozės linkę išsitampyti, todėl reikėtų skalbti ir gręžti švelniai. Iš viskozės galite siūtis laisvalaikio drabužius, sukneles, iš puošnaus viskozės audinio galėsite pasisiūti ir proginį drabužį – suknelę, kostiumėlį ar net kombinezoną