Zaislai
Laisvalaikis

Žaislai vaikams ir jų privalumai vaikų raidai

Vaikai visada labai smalsiai tyrinėja ir mokosi naujų dalykų. Jie nuolat domisi juos supančiu pasauliu, o aktyvus tyrinėjimas yra jų augimo dalis. Tėvai gali padėti vaikams augti ir suprasti juos supančią aplinką pirkdami jiems įvairius žaislus. Zaislai padeda vaikams vystytis, nes didina jų intelekto koeficientą, tenkina jų smalsumą, padeda pažinti juos supantį pasaulį, be to, jie yra puikus linksmybių šaltinis.

Įvairių tipų, modelių ir dizainų žaislai taip pat skatina vaikų kūrybiškumą. Kai kurie žaislai, kuriais galima manipuliuoti ir išgauti įvairias formas bei struktūras, moko vaikus, kaip atsiranda skirtingi daiktai. Tačiau tėvai turi parinkti vaikams tinkamus žaislus, atsižvelgdami į jų amžių. Mažesnius vaikus sudomins spalvingi žaislai, o vyresnių vaikų dėmesį gali patraukti sudėtingesni žaislai, pavyzdžiui, vaikiska virtuvele, dėlionės, konstruktoriai ir kt.

Vaikiški žaislai turi begalę privalumų, o pagrindinis jų – vaikų raidos gerinimas. Taigi, vertėtų į visą tai pažvelgti iš arčiau.

Padeda padidinti jų IQ

Mokomieji žaislai yra sukurti taip, kad didintų vaikų raštingumą, rankų ir akių koordinaciją, įsiminimo, motorikos ir atpažinimo įgūdžius. Tikėtina, kad vaikų, kurie tinkamai lavina šiuos įgūdžius, intelekto koeficientas palaipsniui didėja. Kadangi lavinamieji žaislai yra skirti linksmybėms ir malonumui, vaikai gali turėti pakankamai laiko išsamiam mokymuisi ir praktinių įgūdžių išsaugojimui.

Stiprina jų pojūčių vystymąsi

Skirtingų rūšių žaislai yra susiję su konkrečių pojūčių vystymusi. Dažniausi pojūčiai, kuriuos siekiama lavinti tinkamai pasirinktais žaislais, yra lytėjimo, regos ir klausos pojūčiai. Pavyzdžiui, ryškių spalvų žaislai stiprina regą. Tuo tarpu klausos pojūtį gali lavinti skirtingus garsus skleidžiantys žaislai. Vaikams augant ir naudojant jų amžių atitinkančius žaislus, jie lengviau atpažįsta garsus, medžiagas ir spalvas. Taip jie gali išreikšti savo jausmus, susijusius su atskiromis patirtimis. Dėl to vaikai gali ugdyti savo asmenybę ir tobulinti bendravimo įgūdžius.

Padeda ugdyti problemų sprendimo įgūdžius

Vienas iš labai svarbių žaislų privalumų yra jų gebėjimas mesti iššūkį vaiko protui. Tokie žaislai kaip medinės dėlionės skatina vaikus mąstyti, nes jie žingsnis po žingsnio seka tam tikros problemos sprendimo seką. Skirtingos dėlionės skiriasi savo sudėtingumu. Kuo sudėtingesnė dėlionė, tuo daugiau energijos, dėmesio ir mąstymo reikalauja iš vaiko. Visa tai padeda vaikams lavinti protą ir su laiku išsiugdyti geresnius problemų sprendimo įgūdžius.

Padidėjęs kūrybiškumas

Vaikai gimsta su neįtikėtinu smalsumo jausmu. Stengdamiesi suprasti juos supančią aplinką, vaikai smalsiai tyrinėja juos supančius daiktus. Naudojant smagius žaislus vaikams, galima saugiai žaisti pasitelkiant savo vaizduotę, kūrybiškai projektuoti ir konstruoti, eksperimentuoti ir tyrinėti.

Geresnis emocinis ir socialinis vystymasis

Edukaciniai žaislai padeda ne tik lavinti įgūdžius, bet ir ugdyti vaikų socialinius bei emocinius įgūdžius. Dauguma žaislų skatina vaikus žaisti ir bendrauti su kitais vaikais ar suaugusiaisiais. Žaisdami su kitais vaikais vaikai susiduria su socialiniais ir emociniais signalais, tokiais kaip pyktis, juokas ir verksmas. Taip jie gali suprasti ir prisitaikyti prie įvairių emocinių situacijų. Ugdomųjų žaislų naudojimas yra tiesiogiai susijęs su dalijimusi, savo eilės laukimu ir linksmybėmis, kurios yra svarbios socialinės raidos savybės.

Geresnė koncentracija

Vaikai turi minimalų koncentracijos laiką. Jie greitai išsiblaško ir nebesidomi juos supančiais daiktais, o taip pat ir žmonėmis. Neturėdami tinkamų priemonių, jie greičiausiai daug pralaimės moksluose ir kitoje veikloje. Štai čia praverčia žaislai vaikams. Jie paverčia mokymąsi kur kas įdomesniu ir lengvesniu procesu, be to, jie gali padidinti vaiko susidomėjimą mokymusi. Naudodami tinkamus žaislus vaikai gali įgyti naujų įgūdžių ir tuo pat metu mėgautis žaidimu.