Laisvalaikis

Tarp populiariausių knygų Biblija, knygos apie piktas dvasias ir erotiniai romanai

knygosVisame civilizuotame pasaulyje nerasime žmogaus, kuris nebūtų skaitęs knygos. Nuo pat mažens jos lydi kiekvieną žingsnį. Iš pradžių spalvinimo knygelės, kuriose spalvinome abėcėlės raides, vėliau pasakos, mokykliniai vadovėliai, privalomi skaitiniai, vėliau įvairūs romanai ir mokslinės knygos. Keliaujant atostogų paprastai negalvojant į kelioninį krepšį nugula viena kita knyga paskaitymui lėktuve, traukinyje ar paplūdimyje. Tad knygos lydi mus kiekviename žingsnyje. O kokios knygos lydi dažniausiai? Kokios yra populiariausios šių laikų knygos?

Viena seniausių pasaulio knygų, populiari iki šių dienų ir per antrąją XX amžiaus pusę parduota arti 4 milijardų kopijų? Tikriausiai atspėjote, jog tai Šventasis raštas. Kas antras šio amžiaus pasaulio žmogus turi ar turėjo Bibliją savo asmeninėje bibliotekoje. Tai neginčijamai viena populiariausių visų laikų knygų.

Kita itin populiari knyga, sulaukusi išskirtinio dėmesio tiek vaikų, tiek suaugusiųjų tarpe yra „Haris Poteris“. Visame pasaulyje parduota maždaug „Haris Poteris“ 400 milijonų kopijų knygų. Bent vieną iš 7 šios serijos knygų yra skaitęs kas antras pasaulio paauglys. Knygos nevengia ir suaugusieji, kurie mielai įsitraukia į knygoje aprašyto sumanaus Hario Poterio nuotykius kovojant su piktomis blogio jėgomis. Knygos personažo populiarumą rodo ir viena po kitos į kino ekranus perkeliamos serijos knygos. Lygiai tokiu pat populiarumu gali didžiuotis ir  panašios tematikos kelių dalių fantastinė knyga „Žiedų valdovas“.

Paskutinių dienų populiariausios knygos tapo erotiniai „atspalvių“ romanai. Vina Jackson “Aštuoniasdešimt dienų. Geltona“, E L James „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, E L James „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“ vieni iš šių dienų perkamiausių romanų, kurie jau kelintas mėnuo puikuojasi perkamiausių knygų topuose.

Populiarios knygos, skirtos suaugusiems, tokios kaip „Alchemikas“, „Da Vinčio kodas“, „Saulėlydis“ ir kitos šio romano dalys, „Anos Frank dienoraštis“ ir kt taip pat neužleidžia populiariausių pozicijų. Tai pasauliniai bestseleriai, kuriuose kiekvienas skaitantysis gali surasti dalelę savęs, kažko pasimokyti.