Verslas

Vizitines korteles

Vizitines korteles
Vizitines korteles

Dažnai net nesusimąstome apie vizitiniu korteliu nauda. Suprantama, pirmoji vizitinė kortelė, kurią turime kiekvienas iš mūsų yra mūsų išvaizda. Juk sakoma pagal išvaizdą sutinka, o pagal protą išlydi. Vis dėlto vizitinės kortelės gali būti puikus priminimas apie mūsų asmenį ar įmonę, kurią atstovaujate. Tokia yra pagrindinė vizitiniu korteliu reiksme.

Vizitinių kortelių spauda Lietuvoje yra nemažas verslas, juk kiekvienas asmuo kuris keičia darbą ir ir kuriam prireiks vizitines korteles yra potencialus klientas. Tarp įmonių, kurios teikia vizitinių kortelių spaudos paslaugas vyrauja konkurencija įvairiais lygiais, nes paprastai jos užsiima ne tik vizitinių kortelių gamyba, bet ir, pavyzdžiui, teikia plataus profilio spaudos darbų paslaugas.

Pagaminti kokybiškas vizitines korteles, jas sumaketuoti  yra nelengvas darbas. Juk po to šios vizitines korteles atstovaus įvairius asmenis. Esu ne kartą matęs, kaip įdomesnes vizitines korteles žmonės mėgsta laikyti rankose, žavėtis jomis, stebėtis išradingumu. Iš praktikos žinau, kad jiems patinka, jeigu vizitines korteles vienoje pusėje turi informaciją, o kitoje kokią įdomią verčiančią susimąstyti citatą. Taip pat populiarios dvikalbės vizitines korteles, kai vienoje pusėje apie įmonės darbuotoją ir įmonę parašyta lietuvių, o kitoje, – rusų kalbomis. Tokiu būdu įmonė protingu būdu taupo savo kancialiarines išlaidas.

Asmenines vizitines korteles nėra toks dažnas užsakymas, kaip vizitines korteles skirtos įmonėms. Vis dėlto, tokių užsakymų pasitaiko ir reikėtų pasakyti, kad jų daugėja, kadangi Lietuvoje didėja skaičius individualiai dirbančių ir laisvai samdomų darbuotojų. Dažniausiai tokių užsakymų autoriai, – vertėjai, programuotojai, tekstų kūrėjai, verslo konsultantai ir kita veikla užsiimantys specialistai.

Vizitiniu korteliu panaudojimas ir ju davimo ir netgi priėmimo etiketas yra atskiro skyriaus reikalinga tema. Vis dėlto reikėtų paminėti, kad paduodant vizitinę kortelę būtų gerai turėti tam atskirą dėklą, be to, svarbu atkreipti dėmesį, jog dažniausiai vizitinėmis kortelėmis yra apsikeičiama. Geriausiai tai padaryti sėdint priešais pašnekovą, pastument savo vizitinę kortelę jo ar jos pusėn. Gavus pašnekovo vizitinę itin svarbu jos nenumesti iš karto neįsidėti, nepradėti žaisti su ja. Pakelkite vizitinę kortelę, perskaitykite, tada pasidėkite prieš save ir toliau tęskite susitikimą.

Lietuvoje vizitines korteles pasigaminti nekainuoja brangiai. Tačiau viskas priklauso nuo spaudos tipo. Pavyzdžiui, jeigu bus naudojama šilkografija, pagaminti vizitines korteles kainuos brangiau. Būtent dėl to atsakant į klausimą vizitines korteles, kaina, – kokia ji, galima būtų paminėti veikiau intervalą, kiek įmanoma už šią paslaugą sumokėti.Pavyzdžiui už šimto vieneto vizitinių kortelių gamybą kaina gali svyruoti nuo septyniolikos iki 50 litų, priklausomai nuo spaudos tipo.

Pabaigai norėčiau pridurti, jog vizitinės kortelės yra svarbus reprezentacinis įrankis, tinkamai juo pasinaudojus galima nemažai išlošti savo kompanijos naudai. Tikiuosi, kad čia surašytais patarimais bus pasinaudota. Sėkmės!