Grožis,  Sportas,  Sveikata

Svoris svarbus daugelio žmonių gyvenime

dietaNeverta slėpti, kad svoris svarbus daugelio žmonių gyvenime. Ypač tai liečia moteris, kurios dėl jų netenkinančio svorio itin pergyvena, jaučia nuolatinį stresą ir ieško būdų kaip svorį sumažinti. Deja, stresas yra nepalankus norint sulieknėti, todėl pernelyg didelis jaudinimasis dėl papildomų kilogramų sudaro kliūti svorio metimui.

Idealus svoris iš tiesų tėra tik skaičius, į kurį galima orientuotis. Kūno masės indeksas nėra tai, į ką būtų būtina atsižvelgti metant svorio, tačiau orientuotis tikrai pravartu. Dažnai pagal kūno masės indeksą normalus svoris netenkina metančiųjų ir siekiama dar mažesnio svorio. Tai tikrai nėra geras sprendimas, todėl reikėtų paisyti apatinės ribos, žemiau kurios svorio mesti tikrai nederėtų.

Kaip bebūtų, svoris visą laiką yra nejauki tema, o moters klausti jos svorio, kaip ir amžiaus, nederėtų, kadangi tai gali būti palaikoma įžeidimu, kišimusi ne į savo reikalus. Be to, klausimai apie svorį dažniausiai ir neturi jokios prasmės, tik smalsumui numalšinti, tad vertėtų nuo jų susilaikyti ir palikti tai.

Jei ir Jūsų netenkina esamas svoris galima būtų susimąstyti kaip šiek tiek jį sumažinti. Bene geriausia išeitis – sveikai maitintis. Sveika mityba yra puiki išeitis galinti ne tik padėti numesti svorio, bet taip pat ir pagerinti savo savijautą. Ne paslaptis, kad gera savijauta tiesiogiai susijusi su sveikata bei nuotaika. Tą įvertina ne tik sveikas besimaitinantis, bet ir jo artimieji. O jei sveika mityba susidomės ir jie – svoris kris visai geros nuotaikos šeimai.

Pradėjus sveikai maitintis ar laikantis dietų svoris ima kristi ne iš karto. Nenuleiskite rankų jei pirmosiomis dienomis nematote jokio progreso, neretai kilogramų pavyksta atsikratyti tik besibaigiant dietai, o sveika mityba savo vaisius duoda po poros savaičių.

Metant svorį reikia nepamiršti, kad šis turi būti metamas palaipsniui. Staiga per daug nukritęs svoris gali tapti įvairiausių ligų priežastimi, o taip pat, pastebėta, kad per trumpą laiką nukritęs svoris neretai grįžta su kaupu. Tokia yra organizmo reakcija į staiga atsiradusį maisto trūkumą.

Tebūnie Jūsų svoris toks, kokio reikia Jūsų organizmui ir norisi Jums. Tačiau neperlenkite lazdos ir svorį meskite atsakingai, nekenkdami sau.

Parengta pagal

www.jusudieta.lt