Grožis,  Mada

Alpakų vilnos drabužiai: šiluma, grožis ir švelnumas

Alpakos arba lamos yra kupranugarių šeimos gyvūnai daug metų auginamos Pietų Amerikoje. Pastaraisiais metais alpakos smarkiai išpopuliarėjo ir Lietuvoje. Kasmet atsidaro vis daugiau alpakų ūkių, kuriuose auginami šie meilūs gyvūnėliai ir parduodami alpakų vilnos drabužiai. Daugybė lankytojų atvyksta ne tik pabendrauti su alpakomis, bet ir iš arčiau susipažinti su alpakų vilnos ypatybėmis.

Vilnos vertė

Vilnoniai drabužiai vertinami dėl savo patvarumo. Pirmiausia, jie yra labai tvirti ir ilgus metus nenusidėvi. Be to, vilnonius drabužius daug sudėtingiau sutepti. Dažniausiai vilna nesiglamžo ir yra šo;ta. Tai yra svarbiausios vilnos ypatybės, dėl kurių vilnoniai drabužiai iš įvairių gyvūnų vilnos yra vertinami visame pasaulyje. Lietuva – ne išimtis. Mūsų tautiečiai taip pat labai mėgsta vilnos gaminius, todėl jų pasiūla Lietuvoje tokia didelė. Daugelį metų mums buvo įprasti avies vilnos gaminiai, tačiau pastaraisiais metais alpakų vilna kopia į populiarumo viršūnes.

Kuo ypatinga alpakų vilna?

Gaminiai iš alpakų vilnos vertinami daugelyje šalių. Kartais alpakų vilna net lyginama su kašmyru. Nes skirtingai nei mums įprasta, ši vilna yra labai švelni ir minkšta. Dažniausiai avies vilnos gaminiai arba drabužiai yra kieti ir standūs. Tačiau manome, kad visa tai atperka vilnos suteikiama šiluma ir ilgaamžiškumas. Pasirodo, vilna gali būti ir minkšta, ir tvirta. Būtent tokia ir yra alpakų vilna.

Alpakų vilnos drabužiai yra minkšti ir švelnūs. Juos galima dėvėti prie kūno ir jie „nesikandžioja“, kaip įprastai drabužiai iš avies vilnos. Todėl iš alpakų gaminami ne tik pledai ar paltai, bet ir megztiniai, kiti drabužiai. Alpakų vilna vertinama ne tik dėl savo švelnumo, bet ir šilumos. Skaičiuojama, kad ji šešis kartus šiltesnė nei avies vilna. Be to, išskirtinė alpakų vilnos struktūra pasitarnauja taip, kad šaltame ore vilna šildo, o karštame – vėsina. Alpakų vilnos drabužiai, skirtingai nei kai kurių kitų vilnų gaminiai, nesilamdo ir nesivelia. Todėl ilgus metus drabužiai išlieka geros išvaizdos. Be to, nors iš alpakos vilnos gaminiai gali būti lengvi ir ploni, šioje vilnoje daug lanolino. Tai reiškia, kad šioje vilnoje nesiveisia kandys ar mažosios erkutės. Tad alpakų vilnos drabužiai yra puikus pasirinkimas ir alergiškiems ar jautrios odos žmonėms.