Sveikatos priežiūra
Sveikata

Sveikatos priežiūra mūsų gyvenimo gerovei

Ar pastebėjote, kad nemaža dalis žmonių šiomis dienomis mano, kad reguliari sveikatos priežiūra nėra verta jų laiko ir pastangų? Tai ypač būdinga jaunimui, kurie jaučiasi žvalūs, energingi ir sveiki, tačiau, deja, bet tokie teigiami pojūčiai nebūtinai turi reikšti puikią sveikatą, kuriai nereikia skirti jokio papildomo dėmesio ir pastangų. Tai reiškia, kad nepaisant to, koks yra jūsų amžius, jūs tiesiog privalote rūpintis savo sveikata – net jei jaučiatės kuo puikiausiai. Ir visą tai labai puikiai iliustruoja mūsų dantys. Juk turbūt kiekvienas supranta, kad tuomet, jei reguliariai ir kruopščiai nevalysime savo dantų, dantų gydymas bus neišvengiamas. Todėl tą patį galima pasakyti ir apie bet kurią kitą sveikatos priežiūros sritį. Viskas priklauso nuo to, kokius sprendimus priimame ir kiek dėmesio esame linkę skirti savo sveikatos būklės gerinimui.

Žinoma, įprastas žmonių požiūris yra labai elementarus – „jei man nieko neskauda ir aš jaučiuosi puikiai, kodėl gi turėčiau save apriboti ir nedaryti to, kas man kelia didelį malonumą?“. Deja, bet toks nusiteikimas nėra tinkamas ir ilgainiui jis gali turėti labai neigiamų pasekmių. Tereikia įsivaizduoti, kokioje būklėje būsime, jei metų metus kasdien valgysime nesveiką greitą maistą. Jei mūsų medžiagų apykaita yra lėta arba vidutinė, neilgai trukus imsime priaugti vis daugiau svorio, o galiausiai būsime gerokai viršiję minimalų nutukimo lygį. Ir tai yra tik vienas iš daugelio galimų pavyzdžių.

Juk nereikia pamiršti, kad maistas ir žalingi įpročiai nėra vienintelės priežastys, kurios gali nulemti prastą savijautą ir įtakoti įvairias ligas. Taip pat turėtume daug dėmesio ir laiko skirti reguliariam fiziniam aktyvumui. Klaidinga manyti, kad jei beveik nejudėsime ir stengsimės nuolatos sėdėti vienoje vietoje – išsaugosime puikią savijautą ir fizinę formą. Jei mūsų kūnas negauna pakankamo fizinio krūvio, ilgainiui jis suglemba, o raumenys ima atrofuotis ir silpnėti. Todėl, kaip matote, savo organizmu turime rūpintis kaip įmanoma kokybiškiau. Jei tai suprasite ir norėsite lygiai taip pat puikiai jaustis net ir praėjus dešimčiai ar dvidešimčiai metų, teigiamų pokyčių imkitės jau dabar.