Mada

Spauda ant tekstilės

Spalvota skaitmeninė spauda ant tekstilės – rytojus kuriamas šiandien

Spauda ant tekstilesSpalvota skaitmeninė spauda yra vienas moderniausių spausdinimo metodų ant tekstilės gaminių. Juk šis būdas tinka tiek mažiems, tiek dideliems tiražams, o kopijos kaina žymiai konkurencingesnė nei šilkografinės spaudos. Nors iki šiol Lietuvoje ši technologija vis dar žengia pirmus žingsnius jos laukiančiu populiarumu nedrįstama abejoti. Tad palyginkime spalvotą skaitmeninę spaudą su kitais spausdinimo metodais.

Įvairios rūšies tekstilė

Paprastai, spauda ant tekstiles gaminių yra ribojama įvairių taisyklių. Tai kas iki šiol buvo laikoma neįmanoma šiandien jau įmanoma. Spalvota skaitmeninė spauda iš daugelio apribojimų išsivadavo. Kitaip nei termo, tiesioginė ar šilkografinė spauda, tiesiogine spauda ant tekstiles daroma nepaisant audinio būklės (tai gali būti kirpiniai, drabužio ruošiniai arba jau pasiūtas rūbas). Printai ant audinio dar siuvimo, kirpimo, stadijoje nepadaro neigiamo poveikio, o atvirkščiai, sukuria nudažyto audinio efektą.

Vis dėlto, skaitmeninė spaudos technologija skirta tokiems audiniams kaip džinsas, stora medvilnė ir spauda ant lino. Verta nepamiršti, kad skaitmenine spauda ant audinio tokio kaip tamsus poliesteris ar sintetika negalima.

Pritaikymas

Spalvota skaitmeninė spauda padeda išgauti ryškesnių spalvų spaudos gaminius, negu renkantis tradicinius būdus. Skaitmeninė spauda ant drabuziu švelnesnė negu naudojant kitus metodus. Būtina įvertinti tai, kad dideli plotai spalvinami vientisa spalva nebus tokie ryškūs kaip naudojant šilkografiją. Taip pat nepavyks išgauti aukso ir sidabro spalvos nuotraukų ar piešinių.

Iki smulkiausių detalių tiksliai perteikiamos nuotraukos ir piešiniai išlieka ilgai. Tačiau šios technologijos dėka spauda ant tekstiles gali būti atliekama iki 10 tūkst. kopijų tiražu. Spalvota skaitmeninė spauda ant tekstiles kaina yra mažesnė, jeigu lyginsime su šilkografine spauda.

Priežiūra

Skaitmeninė ir spalvota spauda ant tekstiles reikalauja tokios pačios priežiūros, kaip ir kitais metodais atspausta spauda ant tekstiles. Tokių rūbų negalima skalbti aukštesnėje negu 30 laipsnių vandens temperatūroje. Spauda ant dzemperiu ar kitų storesnių medžiagų – dar šaltesniame. Geriausiai jeigu skalbtumėme rankomis, o ne skalbyklėje.

Tokia spauda ant tekstiles kaunas yra vienas populiariausių spaudos metodų. Tad nedvejok ir išmėgink.