Finansai

Skolų pirkimas

Skolų pirkimas ir pardavimas – efektyvus skolų atsikratymo metodas

skolu pirkimasSkolų pirkimas yra greitas būdas skolas paversti pajamomis. Kartais tai pigiausias ir paprasčiausias sprendimas, norint banko sąskaitą papildyti pinigų suma ir nesukti galvos dėl varginančių skolos išieškojimo procedūrų.

Fiziniai asmenys ir verslas

Skolų pardavimas galimas tiek iš fizinių, tiek juridinių asmenų. Beje, ir skolu pirkimas galimas verslo ir privačių asmenų. Skolu supirkimas is fiziniu asmenu juos išvaduoja nuo daug išlaidų, t.y. žymos mokesčio apylinkės teismui, kurį tektų sumokėti norint prisiteisti susidariusią skolą, dokumentų įteikimo ir skolos išieškojimo išlaidų. O kur dar antstolio duonos riekė? Be to fizinių asmenų skolų pirkimas leidžia jiems pamiršti apie patirtą stresą ir negaišti laiko nuobodžiam ir nemaloniam procesui.

Juolab, šiuo metu ne vienas ar keli, o visa gausybė pirkėjų skelbiasi internete: „superkame skolas”, ar „perku fiziniu asmenu skolas”.

Reikalavimo perleidimo sutartis

Skolu supirkejai dažnai jau turi paruoštas reikalavimo perleidimo sutartis. Reikalavimo arba kitaip, skolos, perleidimo sutartis yra pagrindas skolos pirkėjui imtis teisinių veiksmų. Tai reiškia, kad nuo šios sutarties pasirašymo momento jis gali kreiptis į teismą, norėdamas inicijuoti skolos išieškojimo procedūrą. Jos nepasirašius dažniausiai nustatytu terminu nėra pervedama ir Jūsų sąskaitos nepasiekia pinigų suma pagal sutartį, o skola vis dar yra Jūsų nuosavybė.

Skolu pirkimas pagal šią sutartį neprivalo būti patvirtintas pas notarą. Tačiau abiejų šalių parašais privalo būti patvirtinti du vienodą juridinę galią turintys dokumentų originalai. Beje, sutartis turi atitikti visus formaliems dokumentams keliamus reikalavimus.

Kainos

Keista, tačiau stebėtinai dažnai tenka išgirsti klausimą apie tokių sandorių kainų skirtumus tarp regionų. Skolu supirkimas kaune ir skolu pirkimas klaipeda kainuoja tiek pat. Tenka pabrėžti, kad išgirdus perku skolas kaina verta prisiminti, jog pastaroji priklausys nuo skolininko finansinės situacijos ir kredito istorijos, susidariusios skolos termino, bei kitų faktorių.

 

Vis dėlto, tam tikrais atvejais skolu pirkimas gali kainuoti pigiau negu skolų išieškojimas. Ypač jeigu skolininkui jau apskelbta bankroto byla arba skola pripažinta beviltiška. Skolu pirkimas kainuoja nuo 10 proc.