Finansai

Paskolos iš žmonių šiuolaikinėse tarpusavio skolinimo platformose

Kadangi šiuolaikinėje rinkoje veikia ne viena tarpusavio skolinimo platforma, pasiskolinti iš žmonių yra tapę kur kas paprasčiau nei anuomet. Dabar nebereikia naršyti po skelbimus, ieškant tų žmonių, kurie privačiai teikia paskolas, galiausiai pasirašant vekselį, kaip garantą, kad paskola bus grąžinta sutartą dieną. Laimei, dabartinis paskolų suteikimo procesas yra gerokai efektyvesnis, greitesnis ir visų svarbiausia – saugesnis. Žmonės, kurie nusprendžia pasiskolinti iš kitų fizinių asmenų, dabar gali užsiregistruoti tarpusavio skolinimo platformose ir gauti paskolą iš daugybės skirtingų žmonių. Būtent todėl paskolos iš žmonių tarpusavio skolinimo platformose šiandien dar yra vadinamos ir „žmonės žmonėms“ arba „sutelktinis skolinimas“.

Vietoje to, kad žmogus kreiptųsi į konkretų fizinį asmenį prašydamas jam aktualaus dydžio paskolos, jis gali užsiregistruoti tarpusavio skolinimo platformoje ir pateikti savo paskolos paraišką. Jo mokumas yra įvertinamas tarpusavio skolinimo platformos operatorių. Jei jis yra teigiamas, tuomet jis yra įtraukiamas į paskolų prašančių asmenų sąrašus. Tuomet vartotojai, kurie suteikia paskolas (dar kitaip vadinami investuotojais), pasirenka jiems tinkančias paskolas ir į jas investuoja norimas pinigų sumas. Tai reiškia, kad vienas žmogus gali investuoti į daugybę skirtingų paskolų ir labai skirtingas pinigų sumas. Tuo tarpu, jei vartotojas prašo paskolos, jam ją gali suteikti tiek vienas, tiek ir šimtas skirtingų fizinių asmenų. Ir kuo daugiau tarpusavio skolinimo platformoje veikia investuotojų, tuo greičiau yra surenkamos vartotojų prašomos paskolos.

Žinoma, visas šis procesas yra gerokai efektyvesnis nei tas, kuris daugeliui žmonių buvo labai gerai pažįstamas prieš dvidešimt ir daugiau metų. Vartotojams niekur nebereikia vykti. Jie gali visą šį procesą įgyvendinti naudodamiesi savo kompiuteriu arba išmaniuoju telefonu – vos kelių mygtukų paspaudimu. Tai yra akivaizdus šiuolaikinių technologijų mums suteikiamas patogumas, kurio jokiu būdu negalime ignoruoti. Be to, vos tik rinkoje pasirodė pirmosios tarpusavio skolinimo platformos, jos akimirksniu sulaukė labai didelio vartotojų dėmesio ir didžiulio populiarumo. Visa tai rodo, kad žmonės suprato, kokiais dideliais privalumais pasižymi tokie skolinimuisi skirti sprendimai.