Elektronines knygos
Laisvalaikis

Svarbi informacija fizinio formato knygų mylėtojams

Jei dažnai skaitote, turbūt įprastai naudojatės kompiuteriu ar savo planšete? Jei taip, elektronines knygos yra jūsų kasdienybė. Tačiau nepaisant didelės technologinės pažangos ir kompiuterinių technologijų populiarumo vartotojų tarpe – vis dar yra žmonių, kurie niekuomet nėra skaitę elektroninės knygos ir skaito tik fizinio formato knygas. Nėra ko abejoti, kad tokie vartotojai labai daug praranda, nes jų skaitymas nebūna toks efektyvus ir paprastas. Būtent todėl galima įvardinti keletą detalių, kurios turėtų padėti dabartiniams fizinių knygų mylėtojams suprasti, kodėl verta išbandyti ir elektronines knygas.

  • Visų pirma – tai žema kaina. Kiekvienas, kuris skaito popierines knygas, žino, ką reiškia įsigyti naują ir ką tik knygynų lentynose pasirodžiusią knygą – jos kaina gali viršyti ne vieną dešimtį eurų. Todėl daugeliui knygų mylėtojų naujos knygos įsigijimas tampa didžiule prabanga, kurią jie sau gali leisti ypač retai. Tuo tarpu elektronines knygas galima įsigyti už vieną ar kelis eurus. Be to, kai kurios el. knygos būna siūlomos ir nemokamai.
  • Patogus ir greitas įsigijimo procesas. Keliavimas į knygyną? Ilgai trunkantis reikiamos knygos ieškojimas? Stovėjimas ilgose klientų eilėse? Visą tai galite pamiršti, jei skaitote elektronines knygas. Visi šie išvardinti nepatogumai yra būdingi tik fizinio formato knygoms, todėl kiekvienas vartotojas, kuris lengvai priima technologines naujoves, gali mėgautis sklandžiu elektroninių knygų įsigijimo procesu. Tereikia pasinaudoti internetu ir peržiūrėjus el. parduotuvėse siūlomas knygas – įsigyti norimą. Tai galima padaryti vos per keletą minučių.
  • Labai efektyvus skaitymas. Skirtingai nei tuomet, kai skaitome fizinio formato knygas, elektroninėse knygose galime labai greitai rasti visą mus dominančią informaciją. Galime naudotis kompiuterine paieškos sistema, kuri labai greitai suranda visą aktualią medžiagą. Be to, galima labai paprastai ir greitai pabraukti ar kitaip pažymėti patikusias knygos dalis. Jau nekalbant apie tai, kad taip pat turime galimybę padidinti šriftą arba pakeisti teksto spalvą.
  • Sutaupoma daug vietos. Kiekvienas knygų mylėtojas žino, ką reiškia savo namuose turėti šimtus įvairių knygų. Tačiau turint elektronines knygas – mums nereikia aukoti fizinės vietos, visos knygos būna kompiuteriniuose prietaisuose.