Įvairūs,  Namams

Kuris šildymo sprendimas labiausiai tinka Jūsų namams?

sildymo sprendimaiVasarą ruošk roges žiemai. Posakis – ne iš piršto laužtas, kadangi lietuviškos žiemos nėra labai draugiškos žmogui. Nieko keisto, kad vienas svarbiausių veiksnių, kuriuo privalo pasirūpinti kiekvienas nuosavus namus turintis tautietis – šildymo sistema namuose, kuri užtikrins, kad nesušalsite. Tinkamai pasirinkti šildymo sprendimai užtikrins, kad net ir labai šaltomis žiemomis galėsite mėgautis šilumos komfortu be jokių papildomų lūkesčių.

Kadangi egzistuoja labai platus šilumos sprendimų pasirinkimas – daugelis nežino kurį pasirinkti. Trumpai aptarsime galimybes ir galutinį sprendimą paliksime Jums.

Šilumos siurbliai

Tai vienas dažniausių pasirinkimų Lietuvoje. Kadangi jis veikia naudodamas elektros energiją – eksploatacija nėra labai brangi. Šilumos siurblių tipų pasirinkimas labai platus. Gauti energiją galima iš giliųjų žemės sluoksnių, iš vandens ir net iš oro. Kiekvienas siurblys turi savų privalumų, tad šiuo atveju naudingiausia yra pasikonsultuoti su profesionalais, kurie gali patarti kaip pasirinkti. Šilumos siurbliai gali būti naudojami tiek orui, tiek vandeniui šildyti, taigi tai ypač funkcionalus pasirinkimas. Tiesa, egzistuoja labai platus šilumos siurblių pasirinkimas, tad investuokite savo laiką paieškoms. Tuomet būsite tikras dėl pasirinkimo. Juolab, konsultacijos su profesionalais padės atrasti geriausią variantą.

Šilumos siurbliai pagrinde klasifikuojami pagal galingumą ir ekonomiškumą. Žinoma, kad visada norisi suderinti šiuos du veiksnius. Nepamirškite, kad visada labiau mokėti daugiau, tačiau pirkti ekonomiškesnį. Dažniausiai jie labai greitai atsiperka.

Geoterminis šildymas

Lietuvoje suteikiamos gana patrauklios galimybės naudotis ir geoterminiu šildymu. Galime pasidžiaugti, kad mūsų gamta bei klimatas suteikia galimybę apšildyti namus bei vandenį naudojantis būtent šiuo būdu. Labiausiai galimybę įvertinti turėtų vakarinėje Lietuvoje gyvenantys asmenys, kadangi ten šilumos srautas yra net kelis kartus efektyvesnis nei kituose rajonuose.

Žinoma, norint išgauti šilumą būtinai reikia įsigyti specialių geoterminės šilumos išgavimo siurblį. Didžiausi kaštai yra susiję su gręžimų į žemę, tačiau investicija yra vienkartinė, o nauda – ilgalaikė.

Lyginimas ir pasirinkimas

Lyginant šiuos du variantus akivaizdžiai geresnis pasirinkimas yra ekonomiški šilumos siurbliai, kadangi jų išlaikymas bet kuriame Lietuvos krašte yra prieinamas. Kaip jau minėjome – geoterminis šildymas geriausias pajūryje. Jeigu kitame Lietuvos gale nusprendėte pasinaudoti šia galimybe – reikia apskaičiuoti investicijas. Individualiems namams tai nėra labai geras pasirinkimas. Išskirtinis atvejis – pramoniniai pastatai, kuriuos reikia apšildyti. Tuomet tinka ir geoterminis pastato apšildymo būdas.

Darbas su profesionalais

Jeigu tikrai norite efektyviai išnaudoti siūlomas galimybes namams apšildyti – konsultacijos su profesionalais yra būtinos. Daugelis žmonių galvoja, kad internete esanti informacija yra užtektina padėti apsispręsti, kuris variantas tinka labiausiai. Visgi, renkantis šilumos sprendimą pasirašote nuosprendį ilgiems dešimtmečiams, tad visada verta ir ieškoti atidžiai, ir investuoti kiek daugiau, kad paskui eksploatacija nebūtų labai brangi.

Jeigu sutinkate, kad šilumos siurbliai Jums tinka – siūlome palyginti kuo daugiau variantų. Kai kurie pasaulyje puikiai žinomi gamintojai jau ne vieną dešimtį metų siūlo savo produkciją, kuria yra patenkinta visuomenė. Atsiliepimai internete padės Jums susidaryti preliminarią nuomonę bei pasirinkti teisingai.

Gyvenkite šiltai, jaukiai ir patogiai. Kiekvienas iš mūsų yra to vertas.