šunų mityba
Maistas,  Pirkiniai

Šuns kailis išduoda mitybos trūkumus

Jei tavo plaukai pamažu pradeda pleiskanoti, slinkti, praranda purumą ir žvilgesį – reiškia organizmui trūksta mineralų ir vitaminų arba tai ligos pasekmė. Mūsų išvaizda atspindi mūsų sveikatą. Lygiai tas pats ir su naminiais gyvūnais, pavyzdžiui, šunimis– jų kailis parodo kokia jų sveikata. Subalansuota mityba, kokybiškas ir šviežias maistas šunims, kuriame gausu vitaminų bei mineralinių medžiagų, fizinis aktyvumas ir dėmesys užtikrina gerą šuns sveikatą, o tuo pačiu ir kailio žvilgesį. O ką daryti jei šunį „užpuola“ niežulys, pleiskanos, pradeda slinkti kailis bei prasideda odos uždegimas?

Kailio šampūno pakeitimas iš principo neišspręs tokios problemos, kadangi kailio grožis nėra tik kosmetinis reikalas. Jis priklauso nuo šuns mitybos. Jei šuniui prasideda problemos su kailiu, reikia pasirodyti veterinarui ir patikrinti valgiaraštį. Greičiausiai šuniui trūksta kokių nors mineralinių medžiagų ar vitaminų. Trumpai peržvelkime dažniausiai pasitaikančias mitybos klaidas ir ko dažniausiai trūksta šunims bei kokie trūkumų požymiai.

Maitinant šunį vien košėmis gali pasireikšti amino rūgščių ir baltymų trūkumas. Dėl to kailis pradeda kristi, lėtai atauga, plaukai lūžinėja, gali pasireikšti kailio pigmentacija.

Košėse taip pat esama fitino rūgščių ir druskų, kurios sukuria cinko junginius, kurių organizmas neįsisavina. Taip atsiranda cinko trūkumas, dėl kurio krenta plaukai, atsiranda pigmentacija. Cinko trukumas atsiranda ir dėl per didelio kalcio kiekio maisto produktuose, nes per daug kalcio neleidžia įsisavinti cinko.

Jei šuns oda pasidaro šiurkšti, išsausėja, kailis praranda spalvą ir savo ryškumą bei pradeda kristi plaukai, tuomet galima įtarti vitamino A trūkumą, kuris pasitaiko maiste trūkstant riebalų arba dėl kasos bei kepenų veiklos sutrikimo.

Atsiradus išoriniams pokyčiams, suprastėjus šuns kailio išvaizdai, reikėtų kreiptis į veterinarą, dažnai subalansavus mitybą problemos dingta. Nereiktų eksperimentuoti ir su vitaminų šunims davimu – per didelis vitaminų ir kitų medžiagų kiekis gali sukelti lygiai tas pačias problemas su oda ir kailiu. Kad augintinio organizmui nieko netrūktų, turi būti parinktas subalansuotas šunų maistas, tinkantis konkrečiai veislei, amžiaus ir judrumo grupei. Tinkama mityba užtikrina, jog problemos praslinks pro šalį.