Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Škotiškas viskis ir aukšta jo kokybė

Viskis

Jei bent kartą lankėtės specializuotoje alkoholinių gėrimų parduotuvėje ieškodami viskio, greičiausiai jus nustebino didžiulė viskio įvairovė. Tačiau ar bent kartą susimąstėte, kas šį gėrimą paverčia tokiu išskirtiniu? Tauriųjų gėrimų gurmanai visuomet rekomenduoja domėtis jums patinkančių alkoholinių gėrimų gamybos procesu, skirtingų gamintojų siūloma produkcija, konkretaus gėrimo atsiradimo istorija, įvairiomis gėrimų rūšimis ir kt. Šiandien tai padaryti tikrai nėra sudėtinga – pakanka pasinaudoti internetu ir apsilankyti internetinėse alkoholinių gėrimų parduotuvėse.

Tikėtina, kad distiliavimo procesas buvo pradėtas dar senovės Babilone, apytiksliai 2000 m. pr. Kr. Tačiau tai nebuvo skirta distiliuoti spiritui – distiliavimo metodika buvo naudojama kvepalams gaminti. Manoma, kad spiritas imtas distiliuoti XIII amžiuje Italijoje, kur vynas buvo distiliuojamas tam, kad būtų išgautas alkoholis. Tuomet ši praktika persikėlė tiek į Airiją, tiek ir į Škotiją.

Jei esate viskio mėgėjai, turbūt daugiausiai esate girdėję būtent apie „škotišką viskį“? Jei taip, nepamirškite, kad taip vadinamas viskis visuomet turi būti gaminamas būtent Škotijoje ir brandintas medinėse statinėse bent 3 metus. Žinoma, viskis yra gaminamas ir kitose pasaulio šalyse, o jo pavadinimas tiesiogiai priklauso nuo vietos, kurioje yra pagamintas. Pavyzdžiui, viskis, kuris yra pagamintas JAV arba Airijoje, pavadinimo pabaigoje turi raidę „e“. Tuo tarpu viskis, atkeliavęs iš Škotijos, Kanados ar Japonijos – pabaigoje „e“ raidės neturi.

3 pagrindiniai veiksniai, nulemiantys aukštos kokybės škotišką viskį – tai grynas vanduo, miežiai ir durpės. Škotija gali didžiuotis visais trimis „ingredientais“. Škotiškas klimatas yra puikus aukštos kokybės miežių auginimui. Norint išgauti kokybišką viskį, miežiuose turi būti didelis cukraus kiekis. Vanduo iš kalnų yra labai švarus ir „minkštas“ – jis natūraliu būdu filtruojamas per durpes. Todėl visa tai škotiškam viskiui suteikia unikalų skonį.

Be abejo, viskio rūšių yra ne viena ir ne dvi, todėl kiekvienas vartotojas turi laisvę pasirinkti geriausiai jo skonį atitinkantį viskį. Jei įdomu, kur galima rasti šio tauraus gėrimo, atsakyti labai paprasta – bet kurioje pasirinktoje alkoholinių gėrimų parduotuvėje. O jei dažnai naudojatės internetu, be vargo galite pasinaudoti internetinėmis parduotuvėmis, kuriose apsipirkimo procesas yra labai greitas ir paprastas.

Panašūs straipsniai:
 
Gigabyte Low Profile NVIDIA, 4 GB, GeForce GTX 1050 Ti, GDDR5, PCI Express 3.0, DVI-D ports quantity 1, HDMI ports quantity 2, Memory clock speed 7008 MHz
 
Benq ZOWIE XL2546 24.5 “, TN, FHD, 1920 x 1080 pixels, 16:9, 1 ms, 320 cd/m², Black
 
Samsung HW-MS6500/EN Namų kino sistema
 
Canon CA-110/CA-110E Kintamosios srovės adapteris/maitinimo šaltinis – Nauja, be pakuotės(BULK)