Paminklai Vilniuje
Paslaugos

Paminklai Vilniuje – kokius klausimus užduoti paminkladirbiams?

Pirmą sykį susidūrus su kapavietės tvarkymo darbais ir antkapio statybomis, tikrai gali kilti daug neaiškumų. Tenka ieškoti, kas galėtų sukurti norimą paminklą ar kur jį įsigyti, kokį antkapį pasirinkti, į kokius pagrindinius veiksnius atkreipti dėmesį… Paminklai Vilniuje gali būti patys įvairiausi, taigi pasirinkimas dėl to tikrai netampa lengvesnis. Pirma užduotis – pasirinkti paminklų pardavimu ir gamyba užsiimančią įmonę, o kitus klausimus galėsite išsiaiškinti su specialistu, jau nuvykę apžiūrėti gaminių.

Prieš priimdami galutinį sprendimą būtinai išsiaiškinkite:

  • Kokią patirtį turi bendrovė? Rinkitės įmonę, kuri gali pasigirti ilgamete patirtimi. Taip būsite tikri, kad darbas bus atliktas kokybiškai ir laiku. Galite pasiteirauti ir rekomendacijų – galbūt buvę klientai sutiktų pasidalinti savo istorijomis.
  • Kas kuria paminklų dizainą? Jei renkatės autentišką gaminį, pabendraukite su jo kūrėju akis į akį ir tiksliai išsiaiškinkite visas detales dėl būsimo antkapio dizaino, formos, spalvų, medžiagos ir kitų subtilybių. Tuo tarpu norėdami pasirinkti paminklą iš katalogo taip pat sužinokite, ar tai šabloniniai modeliai, kuriais prekiaujama daugumoje paminklų aikštelių, ar unikalūs kūriniai.
  • Kur paminklai gaminami? Dažniausiai į šį klausimą galima sulaukti dviejų atsakymų – Lietuvoje arba Kinijoje. Vietoje gaminami specialūs skubūs užsakymai, o visi kiti atliekami partnerių užsienyje.
  • Kuo skiriasi paminklai, gaminti Lietuvoje ir užsienyje? Pagrindinis skirtumas yra kaina bei darbų atlikimo terminas. Paminklai, kurių gamyba atliekama Lietuvoje, yra kelis kartus brangesni. Kinijoje kaldinami antkapiai yra pigesni dėl mažesnės rinkos kainos ir žemesnės granito savikainos, tačiau pailgėja darbų trukmė. Jei Lietuvoje paminklas nukaldinamas per 1-2 mėnesius, rytuose jis gaminamas dvigubai ilgiau.
  • Kokie yra akmens apdirbimo būdai? Populiariausi granito gaminių apdirbimo būdai yra granito poliravimas – sukuriamas blizgus paviršius, šlifavimas – paviršius lieka matinis, deginimas – paminklo paviršius būna šiurkštus, skėlimas, graviravimas, meninis dailinimas iškiliu ar įgilintu reljefu. Priklausomai nuo to, kokio galutinio vaizdo pageidaujate, galima derinti skirtingus apdirbimo būdus. Poliruotas ir šlifuotas paminklas nereikalaus daug priežiūros, tuo tarpu šiurkštaus akmens antkapį teks impregnuoti bei kovoti su samanomis ir kerpėmis.

Paminklas – brangi ir rimta investicija, tad prieš apsispręsdami nepalikite jokių klaustukų.