techniniai vertimai
Įvairūs,  Mokslas,  Paslaugos,  Verslas

Kodėl techniniai vertimai tokie sudėtingi?

techniniai vertimaiVertimo paslaugos itin padeda įmonėje, kurios veikla plačiai susijusi su tarptautiniu bendradarbiavimu. Čia labai svarbu patikimi ir profesionaliai paruošti tekstai, dokumentai, sutartys. Tad tam dažniausiai reikalingi profesionalūs techniniai vertimai. Deja, toli gražu ne kiekvienoje įmonėje gali atsirasti toks darbuotojas, galintis padėti vertimuose. Todėl net ir tuomet, kai įmonėje dirba daug laisvai užsienio kalba kalbančių specialistų, vertimu geriausiai gali pasirūpinti vertimų biuras. Pateiksime kelis paprastus argumentus, kodėl geriausiai šią užduotį patikėti profesionalams.

  • Greitis ir kokybė. Pagrindinis argumentas, dėl ko techninius vertimus turėtų atlikti šioje srityje dirbantys ir kalbą puikiai išmanantys specialistai tai yra būtent darbo atlikimo greitis ir kokybė. Žinoma, greičiausiai neilgą instrukciją arba bendradarbiavimo sutartį galintis išversti žmogus gali atsirasti ir bendradarbių tarpe, tačiau kai žmogus turi nuolatines savo užduotis, greičiausiai vertimu nepasirūpins taip greitai. Jam tam bus reikalingas papildomas pasiruošimas, o kai kalbame apie techninį tekstą, kuriam keliami aukšti reikalavimai, greičiausiai svarbus ne tik laikas, o ir kokybė. Dažniausiai būtent tokio pobūdžio vertimuose įsivėlusi nedidelė klaidelė gali teksto dalies prasmę pakeisti visiškai.
  • Pažintis su žodynu. Techniniai vertimai išsiskiria tuo, jog čia tekstas yra sudėtingas ir dažniausiai jis priskiriamas vienai ar kitai sferai. Dažnai juose naudojamas šiai sričiai priskiriamas žodynas ir frazės, kurios puikiai suprantamos srities specialistams. Tai reiškia, kad transporto ar logistikos srityje vertimus geriausiai atliktų šioje sferoje dirbęs ir šią kalbą puikiai suprantantis žmogus. Būtent dėl to techninis vertimas dažnai yra toks sudėtingas ir įkandamas tikrai ne kiekvienam net ir kalbą, į kurią ar iš kurios verčiamas tekstas, gana gerai suprantančiam žmogui. Todėl geriausiai samdyti profesionalius vertėjus, kurie jau dirba šioje srityje ir eilę metų susiduria su tokiais pat tekstais.
  • Kalbos išmanymas. Jei Jums bent kartą yra tekę susidurti su dokumentų vertimais, greičiausiai jau esate girdėję, jog techniniai vertimai, o ir daugelis kitų, geriausiai atliekami tuomet, kai su tekstu dirbančiam žmogui vertimo tekstas turi būti atliekamas gimtąją kalba. Tai dar vienas faktorius, kuris užkerta kelią klaidoms ir nesklandumams, kurie ypač nesveikintini atliekant techninius vertimus. Dėl to daugelis vertimų biurų techniniams vertimams samdo skirtingų kalbų specialistus, kurie savo darbą galėtų atlikti nepriekaištingai.