Pamario-NT.lt
Pirkiniai

Nekilnojamojo turto įsigijimas Lietuvos pajūryje

Nepaisant spartėjančių urbanizacijos procesų, mūsų šalies gyventojams patraukliu pasirinkimu yra ne tik sostinė. Daugybę metų pastebima, kad vartotojai labai dažnai dairosi nekilnojamojo turto, esančio Lietuvos pajūryje (Klaipėdoje, Palangoje, Neringoje, Kretingoje, Gargžduose ir jų apylinkėse). Ir nors akivaizdu, kad šiltuoju metų laiku (vasaros sezono metu) pajūryje gerokai suaktyvėja trumpalaikė būsto nuomos rinka, vis dėlto vartotojai ima įžvelgti ir didelį potencialą šiame Lietuvos regione būstą įsigyjant.

Pastaruoju atveju pajūryje būstą įsigiję vartotojai turi kelis pasirinkimus – sezono metu poilsiauti pajūryje gyvenant savo nuosavame būste arba užsiimti būsto nuomos komercine veikla. Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad gyvename moderniųjų technologijų ir didelių galimybių amžiuje, todėl pakankamai didelė dalis žmonių turi laisvę patys rinktis savo gyvenamąją vietą, nepriklausomai nuo jų darbo. Trumpiau tariant, vartotojai gali nevaržomai rinktis kur gyventi, neprisirišdami prie fizinės darbo vietos. Tai yra dar viena svarbi priežastis, kodėl vis dažniau galime girdėti istorijas, kad didmiesčių gyventojai persikelia į Klaipėdą, Palangą ar kitus pajūrio miestelius, kuriuose vyrauja kurortinė dvasia ir ramybė.

Bet kuriuo atveju, tai yra tik kelios priežastys iš daugelio, dėl kurių vartotojai pasirenka Lietuvos pajūryje įsigyti nekilnojamąjį turtą. Nereikėtų pamiršti ir vartotojų vykdomos komercinės veiklos, pvz., sklypų pirkimo, jų padalinimo, namų statymo ir jų pardavimo. Egzistuoja daugybė pasirinkimų, todėl nėra stebėtina, kad pajūryje esantis NT mūsų šalies gyventojams atrodo labai patraukli ir pelninga investicija.

Be abejo, kai kalbama apie nekilnojamojo turto įsigijimą (nepaisant to, ar tai būtų žemės sklypas, namas, sodyba ar butas), reikėtų kalbėti ir apie tinkamas jo paieškas. Tai atsakingas žingsnis, kuriuo įprastai siekiama ilgalaikės investicinės grąžos, todėl prieš pasirenkant vieną ar kitą NT objektą, pravartu kreiptis į nekilnojamojo turto rinkos specialistus (pvz., Pamario-NT.lt), kurie atsižvelgdami į jūsų keliamus reikalavimus, turimą biudžetą ir konkrečius lūkesčius galėtų pasiūlyti pačius patraukliausius variantus, pagelbėtų tvarkant reikalingus dokumentus, atliktų nekilnojamojo turto vertinimą, atsakytų į visus jums kylančius klausimus ir palengvintų visą NT įsigijimo procesą.