Įvairūs

Seimo Pirmininkė: „Svarbiausia sudaryti sąlygas neįgaliesiems išeiti iš namų“

2023 m. gruodžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Gruodžio 3 dieną, kai minima Tarptautinė neįgaliųjų diena, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipia dėmesį į žmones, kurie patiria įvairų smurtą.

„Neįgaliesiems, ypač moterims, ir kyla daugiau rizikų patirti smurtą, ir jie susiduria su akivaizdžiais sunkumais, kai reikia kreiptis pagalbos. Dažnai žmonės su negalia būna socialiai, emociškai ir fiziškai izoliuoti namie. Ir labai priklausomi nuo aplinkos bei šalia esančiųjų“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, vienas iš smurto prevencijos būdų – sudaryti sąlygas žmonėms su negalia išeiti iš namų, dirbti, susitikti su bendraminčiais, dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

„Sportas ar kita įdomi veikla stiprina fizinę sveikatą, kartu gerėja emocinė ir psichologinė savijauta, atsiranda daugiau pasitikėjimo, savarankiškumo, taip pat ir finansinio, kuriami socialiniai ryšiai. O tai yra labai svarbu. Kaip ir tai, kad žmogus neliktų vienas smurtinėje aplinkoje ir nebijotų kreiptis pagalbos“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija