Įvairūs

Prezidentas JAE lietuviams: jūs esate jungtis tarp Lietuvos ir globalaus pasaulio

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia darbo vizitą Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), kur vyksta JT klimato kaitos konferencija (COP28). Šeštadienį Lietuvos vadovas susitiko su JAE gyvenančiais lietuviais. 

Prezidentas susitikime teigė, jog Lietuvai itin svarbu, kad svetur gyvenantys tautiečiai neatitoltų nuo Tėvynės, palaikytų aktyvų ryšį ir prisidėtų prie šalies gerovės,  JAE lietuvių indėlis puoselėjant lietuvybę, pristatant Lietuvos verslo galimybes, kultūrą ir istoriją yra išties labai vertinamas.

„Kiekvienas Jūsų esate jungtis tarp Lietuvos ir globalaus pasaulio. Prisidėti prie Lietuvos kūrimo galima įvairias būdais – steigiant verslą, investuojant, vykdant mokslinę, kultūrinę ar kitą profesinę veiklą. Taip pat raginu nepamiršti, kad lietuvybę išsaugoti galime tik ją perduodami iš kartos į kartą, todėl lituanistinis švietimas yra labai svarbus“, – kalbėjo Prezidentas. 

Šalies vadovas akcentavo, kad ryšio su Lietuva išsaugojimui yra svarbus ir pilietybės klausimo išsprendimas. Pasak jo, yra svarbu tinkamai pasiruošti 2024 m. gegužės 12 d. vyksiančiam referendumui ir užtikrinti pakankamą rinkėjų aktyvumą. 

Pranešimą paskelbė: Sofija Armoškaitė-Godliauskienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija