Įvairūs

VMU atnaujino partizanų žeminę Pagramančio miške

Pagramančio miške (Šilalės raj.) Valstybinių miškų urėdija atkūrė partizanų žeminę, kurioje per laisvės kovas glaudėsi Kęstučio apygardos Butigeidžio rinktinės būrys. Pirmoji Šilalės rajone atidengta partizanų slėptuvė byloja apie kovą už šalies nepriklausomybę, lankytojams suteikia žinių apie miško brolių gyvenimą.

 „Ši partizanų slėptuvė yra istorinė vertybė, ugdanti lankytojų patriotiškumą, suteikianti žinių ir pasididžiavimą savo kraštu, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie jos išsaugojimo visuomenei. Valstybiniuose miškuose prižiūrime 1 126 rekreacinius objektus, kurių būkle rūpinamės nuolat, kad juos lankyti būtų saugu, įdomu ir prasminga. Per šiuos metus įvairūs atnaujinimo ir tvarkymo darbai vyko apie 800 mūsų prižiūrimų rekreacinių objektų“, – teigė VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Partizanų žeminės atidarymo renginyje dalyvavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Pagramančio regioninio parko, Šilalės rajono savivaldybės, Šaulių sąjungos, Krašto apsaugos savanoriai, Tauragės krašto muziejaus, VMU atstovai, Seimo nariai, vietos gyventojai.

„Šis Pagramančio miške esantis partizanų bunkeris yra brangus atminimas rezistencinių kovų dalyviams ir visiems, kurie vertina šių kovų atminimą. Tikimės, kad atnaujintas objektas pritrauks dar daugiau miško lankytojų“, – teigė VMU Tauragės regioninio padalinio vadovas Bronislovas Ambrozas.

1947-1951 metais Pagramančio miške žuvo Kęstučio apygardos Butigeidžio rinktinės būrio partizanai Antanas Stonys, Jonas Turulis, Mėčius Irtmonas, Petras Kavaliauskas. Dviejų partizanų Antano Stonio-Delfino ir Jono Tarulio-Malūno atminimas įamžintas 2005 metais. Paminklinis akmuo stūkso Pagramančio miške, prie kelio Šilalė Didkiemis. Ateityje planuojama pastatyti paminklą ir kitiems neįamžintiems partizanams.

Šiuo metu VMU valstybiniuose miškuose prižiūri pažintinius takus ir pažintinius kompleksus, stovyklavietes, poilsiavietes, apžvalgos aikšteles, atokvėpio vietas – daugybę įvairių lankytinų vietų, kuriose galima daugiau sužinoti apie šalies istoriją ir gamtą, pailsėti ir atgauti jėgas, pasidžiaugti nuostabiais vaizdais stovyklaujant ar vaikštinėjant gryname ore.

Miškininkai visuomet prižiūrėjo ir kūrė naujus rekreacinius objektus lankytojams. Per pastaruosius trejus VMU miškų urėdijos veiklos metus jau suprojektuota virš 60 naujų rekreacijos objektų. Su visais VMU rekreaciniais objektais galima susipažinti rekreacinių objektų žemėlapyje, kuriame kiekvienas ras vietą, kurią norėtų pažinti iš arčiau: Visuomenei – Valstybinių miškų urėdija (vmu.lt)

Pranešimą paskelbė: Valdonė Ugianskienė, VĮ Valstybinių miškų urėdija

VMU atnaujino partizanų žeminę Pagramančio miške