Įvairūs

Seimo narių Andriaus Kupčinsko, Monikos Navickienės ir Aistės Gedvilienės pranešimas: parlamentarai kreipėsi į STT dėl Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atsakomybės nelegalių statybų kontekste

2020 m. lapkričio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kupčinskas, Monika Navickienė ir Aistė Gedvilienė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydami antikorupciniu požiūriu įvertinti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) veiklą nelegalių kotedžų statybų Vilniuje kontekste.

Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmosios instancijos teismui grąžino bylą dėl nelegalių kotedžų Vilniuje, vadinamajame Signatarų kvartale. Jau kelerius metus po teismus tampomos 7 jaunos šeimos dar kelerius metus neturės ramybės – į teismą šeimas padavė VTPSI, kuri prieš kelerius metus pati ir išdavė pažymą apie statybų teisėtumą. Prieš tvirtinant sandorį visus dokumentus tikrino notarai, paskolas išdavę bankai, Registrų centras ir VTPSI, kurios išduotoje deklaracijoje buvo aiškiai parašyta, kad kotedžai pastatyti pagal išduotą leidimą.

Pasak VTPSI, šio kotedžų projekto dokumentus tikrino VTPSI inspektorius Juozas Matonis, kuriam vėliau pradėtas tyrimas dėl nusižengimo, darbuotojas pripažintas kaltu, tačiau nenubaustas.

„Tokie atvejai, kuomet remiantis suklastotais statybų dokumentais išduodamos statybų baigimo deklaracijos, rodos, jau tampa norma. Tuo tarpu atsakingi asmenys ir toliau lieka nepriekaištingos reputacijos, išvengdami atsakomybės už savo veiksmus. Norime padėti 7 jaunoms šeimoms, kurios tapo aplaidžių inspektorių tyčinių ar netyčinių klaidų ir galimai korupcinių veikų įkaitais“, – teigė Seimo narys A. Kupčinskas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija