Įvairūs

Kai norisi nustebinti: prisijaukinkite keptą aštuonkojį

Valgyti žuvį ar ja dažniau pakeisti mėsiškus patiekalus pataria visi mitybos ekspertai. Vasarą tai padaryti daug paprasčiau, nes prasideda grilio sezonas, o žuvis, kaip ir jūros gėrybės, yra lengvai ir greitai paruošiamas produktas. Be to, jau pats žuvies ir jūros gėrybių ruošimas atostogoms gali suteikti Viduržemio jūros regiono nuotaikos. Ypač jei pasinaudosite „Maximos“ maisto gamybos ekspertės patarimais, kaip lengvai namuose paruošti aštuonkojį, idealiai tinkantį atšvęsti ir šviežių lietuviškų bulvių sezono pradžią.

„Lyderio pozicijų žuvies asortimente ne vienerius metus neužleidžia lašiša. Klientai dažniausiai renkasi vidutinio dydžio skrostą žuvį, taip pat – lašišų didkepsnius. Su lašiša dėl pozicijų populiariausių žuvų sąraše dar varžosi upėtakis. Šiemet stebime augančius ir baltosios jūrinės žuvies pardavimus. Pirkėjai vis dažniau renkasi vilkešerius, lydekas, šamus, menkes, doradas“, – pirkėjų pasirinkimą atskleidžia Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Pasak jos, parduotuvių tinkle kasmet plečiamas ne tik šaldytos ir šviežios žuvies asortimentas, bet ir jūros gėrybių – tiek šviežių, atšildytų, tiek šaldytų.

„Iš jūros gėrybių dažniausiai pirkėjai renkasi krevetes, nors šiemet jų pardavimai sumažėjo 9 proc. Žinoma, tam įtakos turėjo ir karantinas. Vis dėlto tik trečdalis pirkėjų, perkančių jūros gėrybes, renkasi ne krevetes – vėžius, moliuskus, šukutes, austres, įvairius jūros gėrybių mišinius ir kitus“, – pastebi E. Dapkienė.

Aštuonkojis iš restoranų keliauja į namų virtuves

Jūros gėrybių asortimente galima išskirti ir šviežią aštuonkojį, kurio pardavimai 2019 metais išaugo daugiau nei 4 kartus. Tiesa, kol kas šiemet pardavimai yra mažesni nei pernai, bet klientai vis dažniau įsigyja mažus valytus šaldytus aštuonkojus – šių pardavimai net ir šiemet augo. Brigitos Baratinskaitės, „Maximos“ Maisto gamybos departamento direktorės teigimu, mažieji aštuonkojai tobulai tinka grilio sezonui.

„Nuo didžiojo aštuonkojo pirkimo dažnai sustabdo klausimas, kaip jį paruošti. Pirmiausia, įsigijus aštuonkojį jį reiktų išvirti ir, svarbiausia, nepervirti. Pratinkite aštuonkojį prie verdančio sultinio pamažu – iš pradžių merkite iki pusės kojų, po kelių sekundžių ištraukite. Kartokite procesą kelis kartus, įmerkdami vis daugiau aštuonkojo. Galiausiai sultinyje atsidurs jis visas. Tada belieka sumažinti ugnį, kad vanduo vos burbuliuotų, uždengti dangtį ir virti aštuonkojį, priklausomai nuo dydžio, apie valandą“, – pataria „Maximos“ maisto gamybos ekspertė.

Išvirus aštuonkojį, galima jo kojas supjaustyti smulkesniais gabaliukais ir mauti ant iešmelių – kaip šašlyką, tarpuose suverti išvirtų šviežių lietuviškų bulvių, kurių sezonas jau prasidėjo. Prieš kepant dar patepti aliejumi, o baigus kepti – apibarstyti petražolėmis. Jei norite pateikti kaip restorane, ant grotelių (arba keptuvėje ar orkaitėje) kepkite nesmulkintas aštuonkojo kojas. Taisyklės tos pačios – šlakstome alyvuogių aliejumi, galima užberti smulkinto česnako, baigiant kepti pabarstome petražolėmis.

„Visgi jei norite pajusti jūros dvelksmą ir atostogų nuotaiką įdėdami mažiau darbo, siūlau išbandyti marinuotus ir ant grotelių keptus mažuosius aštuonkojus“, – receptu dalijasi Brigita Baratinskaitė, Maisto gamybos departamento direktorė.

Receptas: ant grotelių kepti mažieji aštuonkojai

Ingredientai: atšildyti mažieji aštuonkojai, petražolės, česnakas, aitrioji paprika (šviežia), alyvuogių aliejus, sausas baltas nealkoholinis vynas. Visas žoleles ir daržoves susmulkinti, sumaišyti su aliejumi ir vynu. Dėti mažuosius aštuonkojus. Marinuoti dvi valandas.

Gaminimas: kepti ant grotelių tol, kol gražiai apskrus ir pajusite jūros dvelksmą.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Kai norisi nustebinti: prisijaukinkite keptą aštuonkojį