Įvairūs

Seimo nario Petro Gražulio pranešimas: parlamentaras, atsižvelgdamas į buvusio VST vadovo R. Pociaus viešus pareiškimus, ragina Seimą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl 2021 m. rugpjūčio 10 d. neramumų prie Seimo

2022 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo narys Petras Gražulis įregistravo Seimo rezoliucijos projektą, kuriuo, atsižvelgdamas į tai, kad buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius paviešino naują, iki tol visuomenei nežinomą informaciją apie smurtinius 2021 m. rugpjūčio 10 d. vakaro įvykius prie Seimo, siūlo sudaryti Seimo laikinąją komisiją.

Rezoliucijos projekte teigiama, kad R. Pociaus pareiškimai rodo, jog minėtų neramumų provokatoriai veikė ne savarankiškai ar pavieniui, o buvo vadovaujami Seimo valdančiųjų, policijos, galimai, specialiųjų tarnybų. Valdantieji galimai turėjo tikslą eskaluoti konfliktą, kad jis būtų panaudotas tolesniems demokratijos ribojimams pagrįsti. Vilniaus m. savivaldybė tada atšaukė leidimus net tiems mitingams, kurie buvo nesusiję su protestais prieš pandemijos ribojimo režimą.

Vieši atsakymai dėl šių įvykių turėtų didžiulę teigiamą reikšmę pilietinės visuomenės vystymui ir šalies politinės sistemos raidai bei demokratijos ateičiai. Deja, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nuo pat R. Pociaus pareiškimų vengia viešai ir išsamiai atsakyti į jo paskelbtus faktus.

P. Gražulis ragina Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą inicijuoti Seimo laikinosios komisijos sudarymą.

REZOLIUCIJOS PROJEKTAS

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija