Kelionės

Savaitgalio kelionės kryptis – Vokietija

vokietijaSavaitgalio kelionės šiuo metu tampa labai populiarios. Tai geriausias būdas bent trumpam pabėgti nuo kasdienybės, pailsėti nuo darbo ir rūpesčių bei pamatyti naują šalį. Vienos ar dviejų dienų kelionės leidžia atsigauti po sunkios darbo savaitės ir grįžti, pasisėmus jėgų ir nepamirštamų įspūdžių. Tokios savaitgalio kelionės gali būti labai įvairios, o jų kaina – stipriai skirtis. Autobusu nesunku nukeliauti į kaimynines šalis, jei norisi kažkur toliau geriausia rinktis keliones lėktuvu, kad autobuse nebūtų gaištamas brangus laikas, kurį galima leisti tyrinėjant naują aplinką ir kaupiant naujus prisiminimus. Be to, keliavimas Europos Sąjungos ribose atleidžia nuo tokio nemalonaus reiškinio, kaip muitinės procedūros, todėl verta naudotis proga ir keliauti kuo daugiau.

Savaitgaliui galima pasirinkti keliones į Vokietiją. Tai viena iš dažniausiai lankomų šalių, todėl kad ten yra į ką pažiūrėti. Be to, visada įdomu patikrinti ar vokiečiai iš tiesų taip mėgsta alų ir dešreles, kaip apie juos kalba kitos tautos. Žinoma, visų šių gėrybių norisi paragauti ir pačiam. Vokietija turi neįtikėtinai turtingą istoriją, įdomi ir šios šalies architektūrą. Kelionės į Vokietiją metu tiesiog būtina aplankyti pilis ir bažnyčias, kurių šioje šalyje yra nesuskaičiuojamos galybės. Pavyzdžiui sename švabų mieste Ulme stovi aukščiausias pasaulyje gotikinio stiliaus soboras. Jo aukštis siekia 162 metrus, tai kaip 54 aukštų pastatas. Statybos prasidėjo XIV amžiuje ir truko beveik 600 metų. Tik per stebuklą jis nenukentėjo II pasaulinio karo metu, kai 70 procentų miesto buvo tiesiog nušluota nuo žemės paviršiaus, įskaitant ir vertingą istorijos ir kultūros paveldą.

vokietija kelioneŽinoma, pažintį su šia nuostabia šalimi geriausia pradėti nuo sostinės Berlyno. Šis daugiau nei 700 metų skaičiuojantis miestas yra ne tik didžiausias miestas šalyje, bet ir antras pagal dydį miestas Europos Sąjungoje už kurį didesnis tik Londonas. Šiuo metu Berlynas tai vienas didžiausių gamybinių, ekonominių ir kultūrinių Europos centrų. Pamatyti čia tikrai yra ką, todėl geriausia iš anksto gerai apgalvoti ir susiplanuoti maršrutą. Žinoma, garsiausios vietos Berlyne – Brandenburgo vartai, Reichstagas ir aukščiausias miesto statinys Televizijos bokštas, prie kurio visada rikiuojasi ilgos eilės turistų. Vokietijos istorijoje daug prieštaringų momentų, tačiau vokiečiai turi pakankamai drąsos jų neslėpti, vienas tokių pavyzdžių – parodų centras „Teroro topografija”, kuriame demonstruojami įvairūs dokumentai ir kita medžiaga apie nacių nusikaltimus.

Muziejus mėgstantiems turistams privalu aplankyti Muziejų salą, kurioje veikia net penki parodų kompleksai; Šarlotenburgo rūmus – vienus gražiausių rūmų Europoje, pastatytų Fridricho I žmonai Šarlotei; atvykusiems į Berlyną su vaikais patiks didžiausiame Europoje zoologijos sode ir Dom Akvare – prekybos komplekse, kuriame yra milžiniškas Atlanto vandenyno modelis. Žinoma, ir savaitės neužteks tam, kad būtų apžiūrėta bent pusė įdomių vietų Vokietijoje. Tačiau čia galėsite sugrįžti nevieną kartą, juk turistiniai formalumai – pasai, vizos, muitinės procedūros – nereikalingi.