virtuvės baldai
Namams

Virtuvės baldai: funkcionalu, kokybiška, lengvai prižiūrima

virtuvės baldaiTradicinės lietuvių šeimos gyvenimas „verda“ virtuvėje: čia geriame pirmąjį rytinį kavos puodelį, šnekučiuojamės prie sekmadienio pietų ir, vos tik grįžę iš darbo, puolame prie šaldytuvo. Virtuvė privalo būti tvarkinga, estetiška ir jauki. Prie to  nemažai prisideda virtuvės baldai, iš kurių reikalaujame patogumo, kokybės bei gero išorinio vaizdo. Tai – ilgalaikė bei ganėtinai brangi investicija (mąstant apie remonto biudžetą, virtuvės įrengimui bei baldams reikėtų iš anksti „atriekti“ nemenką sumą), tad tikrai nesinorėtų patirti nusivylimo pirkiniu. Atkreipkite dėmesį į keletą aspektų:

  • Virtuvės baldai turi būti funkcionalūs bei pritaikyti prie kiekvieno poreikių.

Dažnai šiandieniniuose butuose virtuvės įrengimui skiriama vos keli kuklūs kvadratiniai metrai. Tačiau ir tokia „degtukų dėžutė“ gali puikiai atlikti savo funkciją, jei pasirenkami praktiški baldai. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas – nestadartiniai virtuvės baldai, gaminami pagal individualius poreikius ir išmatavimus. Meistrai gali pagaminti baro stalą su papildomais stalčiais bei lentynėlėmis ar visą sienos aukštį užimančią spintelę, kurioje tilps visi virtuvės rakandai bei maisto produktai. Nebijokite kištis į meistrų darbą,neva rizikuodami įžeisti jų profesionalumą – sakykite, ko konkrečiai norite, kokie baldai jums patogiausi. Tarkime, vieniems patogiausia visus daiktus laikyti spintelėse, kiti, dėl žemesnio ūgio ar tiesiog pripratimo, pirmenybę teikia stalčiams. Kam reikia kelti sau diskomfortą ir gaišti laiką pratinantis prie neiįprastų baldų, jei meistrai gali pagaminti tai, apie ką svajojate?

  • Kainos ir kokybės santykis.

Neprofesionalo akimi žiūrint, identiški virtuvės baldai gali gerokai skirtis savo kaina. Čia nėra nieko keisto: atidžiau pasigilinus į medžiagas, iš kurių pastarieji pagaminti, paaiškėja, iš kur atsiranda kainos skirtumas. Kokybiški baldai daugiau ir kainuoja. Bandydami sutaupyti, galite „nusvilti“: baldai pradės klibėti, durelės nebeužsidarys sandariai, iškris vyriai, nusitrins stalviršis ir panašiai. Aišku, negailint laiko nuolaidų „medžioklei“, galima rasti kokybišų baldų už itin patrauklią kainą. Šiuo atžvilgiu itin naudingos internetinės parduotuvės, kuriose lengva lyginti kainas bei sekti jų pokyčius.

  • Lengva priežiūra.

Virtuvė privalo būti higieniška ir tvarkinga, o to pasiekti, šeimininkės gali paliudyti, nėra taip lengva. Virtuvės baldai šiuo klausimu gali labai padėti arba, priešingai, priversti keiktis. Prieš rinkdamiesi baldus, įvertinkite, ar jų paviršius nėra labai teplus, ar lengvai valosi.