Kelionės,  Laisvalaikis

Keliaujame Švedijoje

stokholmasŠvedija mums labai artima Skandinavijos šalis. Tokia artima, kad turint fantazijos, Švediją galime įsivaizduoti matantys stovėdami savame pajūryje. Visgi kelias iki jos nėra toks tiesus ir artimas, nors nusigavimo būdai – labai įvairūs. Daug tautiečių į šią šalį iškeliauja ieškoti laimės, tačiau vis tik didesnė dalis ją aplanko kaip turistai.
Stokholmas – Švedijos sostinė. Didžiausias miestas šioje šalyje, ir turbūt pirmas, kuris šauna į galvą pagalvojus apie Švediją. Jei turime tikslą aplankyti būtent sostinę, geriausia tiesiog skristi lėktuvu. Pigiosios avialinijos siūlo gana įvairius variantus, tiesa, dažnai sezoniškus, kaip iš Lietuvos patekti į šį miestą. Dažniausiai – tikrai pigiai. Stokholme žavi modernumas ir paprastumas, miesto susiliejimas su gamta. Miestas įsikūręs pajūryje, mažesnėmis ir didesnėmis salelėmis aplipusioje pakrantėje. Taip pat visai šalia jūros Stokholme yra ir nemažas ežeras, įvairūs kanalai, tad daug miesto gyvena tiesiog apsupti vandeniu.
Kitas didelis Švedijos miestas – Geteborgas. Jau prie Šiaurės jūros esantis senas, istorinis miestas, dažnai vadinamas lietaus ir vėjo miestu. Ir išties, čia dažnai vėjuota, labai dažnai – lyja. Pajūrio romantika turi savo kainą. Geteborgas garsėja savo senamiesčiu, medinių namų kvartalais, kurie įtraukti į pasaulio paveldo sąrašus. Darna su gamta būdinga visai Skandinavijai. Ir šiame mieste gausu parkų, visai šalia – miškų ir miškelių, kuriuose įrengti pasivaikščiojimo takai dažnai naudojami aktyvių žmonių. Norint keliauti į Geteborgą, vėl gi geriausia skristi. Ne visada rasite pigių skrydžių iš Lietuvos, tačiau pasidairius į šalis kaimynes, tokių variantų tikrai bus. Populiariausia skristi, jei ne iš Lietuvos, tai iš Rygos arba Varšuvos.
Švedija yra didelė šalis, ir čia paminėjome tik porą didžiausių ir įdomiausių jos miestų. Norint geriau pažintį šia skandinavų valstybę, geriausia leistis į kelionę automobiliu, išvažinėti ir didesnius pietuose įsikūrusius miestus, ir patraukti į šiaurę už poliarinio rato, į visai negyvenamus rajonas. Tik čia jau reikia labai saugotis šiaurės elnių, kurių daug ir kurie dažnai kerta kelius. Verta dėmesio ir Baltijos jūroje esanti Gotlando sala. Į ją galima patekti keltu iš žemyninės Švedijos, čia išsinuomoti dviračius ir pasidaryti savaitės ar dviejų kelionę po šią salą.