Laisvalaikis

Rengiame temines iškylas

Tikriausiai iškylauti bent kartą gyvenime teko kiekvienam. Tačiau ar teko iškylauti taip, kaip iškylauja italai ar prancūzai? Ar teko surengti tikrą drakono aštrumo puotą, o gal iškylos metu mėgavotės tik saldžiais, akį įmantriais papuošimais traukiančiais desertais ir gaiviomis vaisių salotomis? Šiame straipsnyje – kelios kitokios iškylos idėjos jūsų puotai po atviru dangumi.

Itališko tipo iškyla

Kas gali būti gardžiau už griežinėliais supjaustytą mocarelos sūrį ir pomidorus, apibarstytus džiovintais, o dar tobuliau – šviežiais bazilikais? Šį derinį galite apšlakstyti šlakeliu aukščiausios kokybės alyvuogių aliejaus. Prie jo tiks ir  butelis itališko pietums idealiai tinkamo nestipraus stalo vyno. Turbūt italai kitaip nė neįsivaizduoja savo priešpiečių ar iškylų.

Prancūziško tipo iškyla

Prancūziškai iškylai prireiks gardžios ką tik iškeptos duonos ar prancūziško batono. Geriausios produkcijos galima įsigyti nedidelėse kepyklėlėse. Taip pat pasirūpinkite sūriu, alyvuogėmis, vynuogėmis, vytinta dešra ar mažomis dešrelėmis. Beje, svarbiausias prancūziškos iškylos „atributas“ – butelis sauso ar pusiau sauso vyno. Priešpiečių dėžutė, dailus pintas krepšys, pledas, ir jūs jau pasiruošę.

Iškyla su aštriais patiekalais

Aštrios iškylos pagrindinis valgis – tai kepti vištienos sparneliai. Kad jie būtų išties aštrūs, įtrinkite sparnelius iš trinto česnako, aliejaus, maltų čili pipirų, paprikos miltelių, druskos, juodųjų pipirų bei kitų mėgstamų prieskonių paruoštu marinatu. Sparnelius kepti reikės maždaug 20 min, kol jie gražiai apskrus. Kai sparneliai atvės, paieškokite roll‘eat daugkartinės pakuotės ir į ją dailiai supakuokite dar karštus sparnelius. Nepamirškite pasiimti šalto alaus, kuris tobulai tinka prie aštrių patiekalų.

Vaisių iškyla

Birželis – braškių mėnuo. Saldžiam piknikui prireiks braškių ir grietinėlės. Daugiau čia net ir nėra ką pridurti – tai puikus pasimatymą paįvairinantis desertas. Saldžiai iškylai galite pasigaminti ir vaisių salotas. Tiesa, tai užtruks šiek tiek ilgiau nei nuplauti ir į indelį susidėti braškes. Norėdami pasimėgauti vaisių salotomis, mėgstamiausius pjaustytus vaisius ir uogas sudėkite į nedidelius indelius porcijomis ir užpilkite mėgstamu jogurtu. Štai ir viskas, vaisių salotos iškylai gamtoje paruoštos. Jos tinka ir kaip desertas įprastai iškylai. Gardžių ir įsimintinų iškylų!