Apie tai, kad prezervatyvai yra svarbūs lytiniam aktui, nes labai efektyviai saugo nuo neplanuoto nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų, iš tiesų yra kalbama labai daug ir dažnai. Tačiau labai nedaug galima išgirsti apie tai, kaip reikėtų šiomis priemonėmis pasirūpinti pasibaigus lytiniam aktui. Todėl šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius patarimus ir rekomendacijas, kurios padės tinkamai jais atsikratyti, nedarant žalos aplinkai.
Pirmasis patarimas, kurį turėtų atminti kiekvienas, naudojantis prezervatyvus – niekuomet jų neišmeskite į tualetą. Tai yra vienas prasčiausių metodų jais atsikratyti. Jie gali užkimšti jūsų namų kanalizacijos vamzdžius. Tereikia tik įsivaizduoti, kaip viskas klostytųsi vėliau. Akivaizdu, kad tokia situacija gali nemažai kainuoti ir būti nelabai maloni. Bet kuriuo atveju, jei prezervatyvui ir pavyks neįstrigti vamzdžiuose, galiausiai jis vis tiek išplauks į vietas, kuriose kas nors turės jį ištraukti, kad jis nepadarytų žalos aplinkai.
Ne visi prezervatyvai yra gaminami vienodai ir iš tokių pačių medžiagų. Be abejo, daugelis prezervatyvų yra pagaminti iš latekso, o tai reiškia, kad jie natūraliai suirs. Tačiau lateksas nesuirs tuo atveju, jei jis bus vandenyje. Tai dar viena svari priežastis, kodėl neturėtumėte jų išmesti į vandenį. Suprantama, kad jų natūralaus irimo procesams turi poveikį ir kitos medžiagos, tokios kaip spermicidai, lubrikantai ir kt., todėl stenkitės jais neteršti aplinkos.
Kai kurie prezervatyvai, įskaitant visas priemones, skirtas moterims, yra gaminami iš poliuretano. Tokios priemones natūraliai nesuyra. Dėl šios priežasties nėra jokios kitos išeities, kaip tik panaudojus mesti juos tiesiai į šiukšlių dėžę. Tačiau vėlgi, dažnai susiduriama su neteisinga praktika, kuomet panaudotas prezervatyvas yra įdedamas į maišelį arba suvyniojamas į kitą panašią sunkiai yrančią medžiagą.
Akivaizdu, kad to daryti nepatariama. Tačiau turbūt jums kilo pagrįstas klausimas, kaipgi tuomet tinkamai išmesti panaudotus prezervatyvus, kad būtų kuo mažiau pakenkta aplinkai. Geriausia, kad panaudoti prezervatyvai būtų suvyniojami į tualetinį popierių ar popierinį rankšluostį, ar bet kurią kitą medžiagą, kuri labai lengvai suyra, ir tada išmetami į šiukšlių dėžę. Kaip jau supratote, jokiu būdu negalima naudoti plastikinių medžiagų.
Ir žinoma, pabaigai reikėtų pabrėžti daugeliui gerai žinomą patarimą, kurį vis dėlto verta pakartoti – niekuomet nenaudokite prezervatyvo pakartotinai. Prezervatyvai, kurie yra naudojami pakartotinai, sumažina jų teikiamos apsaugos lygį ir, be jokios abejonės, gali pakenkti jūsų sveikatai. Visuomet elkitės protingai ir apgalvotai.