Įvairūs

Premjerė reiškia užuojautą dėl rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus mirties

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė reiškia užuojautą dėl rašytojo, dramaturgo, vertėjo Grigorijaus Kanovičiaus netekties.

„Grigorijaus Kanovičiaus kūryba suteikė balsą pražuvusioms ištisoms litvakų kartoms, pakėlė sunkios 20 amžiaus istorijos uždangą žvilgsniui į gilią, turtingą kultūrą, šimtmečius puoselėtą Lietuvoje, o kartu ji, perteikdama Holokaustą patyrusios visuomenės skaudulius, ugdė šių dienų skaitytojo supratimą ir atjautą. G. Kanovičius išliks atmintyje kaip žmogus, nešęs šviesą savo kūriniais ir visuomet skvarbiu, pagarbiu ir viltingu pasaulio matymu. Netekome vieno didžiųjų rašytojų, kuriam rūpėjo ne tik praeitis, bet ir šiandiena – gebėjimas gyventi santarvėje ir kuriančioje bendrystėje. Nuoširdžiai užjaučiu G. Kanovičiaus artimuosius šiuo sunkiu netekties metu“, – sakoma Ministrės Pirmininkės užuojautoje.

G. Kanovičius už savo kūrybą yra pelnęs Nacionalinės kultūros ir meno bei Vyriausybės kultūros ir meno premijas, buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi ir Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija