Finansai,  Šventės

Praktiški patarimai kaip sutaupyti per Kalėdas

sutaupytiKalėdos – išlaidų metas. Toks šūkis dažnam skamba kaip gryniausia teisybė šiuo gražių žiemos švenčių periodu. Tačiau su trupučiu planavimo, sumanumo bei motyvacijos, galite šias Kalėdas paversti gražia ir malonia švente, kuri nereikalaus ypatingai daug pinigų.

Išsamus dovanų planas. Daugiausiai pinigų išleidžiama dovanoms, tad jas planuoti reikia kaip įmanoma anksčiau. Pradėti nuo paprasčiausio plano ir biudžeto. Surašykite vardus žmonių, kuriems norėtumėte padovanoti kalėdinę dovanėlę bei pažymėkite kiek jiems planuojate skirti pinigų. Galbūt kai kuriems neverta pirkti specialių dovanų, o verčiau iškepti kalėdinį pyragą, keksiukų ar sausainių bei tiesiog taip parodyti dėmesį. Dailiai kaspinėliu perrištas naminių sausainių su imbieru maišelis kainuoja nedaug, bet parodo daugiau nei materialus daiktas.

Nepersistenkite su kalėdinėmis dekoracijomis. Kasmet perkate naujus eglutės žaisliukus, girliandas, įvairias dekoro detales? Kam? Juk garantuotai turite visą dėžę pernai naudotų žaisliukų, tad atsinaujinimui, jei pernai katinas sudaužė kelis žaisliukus, reikia tik vieno kito, o ne kelių pakuočių. Dekoruoti namus galite tiesiog pasitelkę fantaziją ir visą interneto lobyną. Kada paskutinį kartą karpėte snaiges? O 3D snaiges? Kartais tereikia popieriaus ir žirklių ir namai bus papuošti Kalėdoms jaukiau ir originaliau nei su keliais šimtais išleistų plastikiniams blizgučiams.

Diriguokite šventiniam stalui. Pas Kalėdoms renkasi didelė šeima? Smagu! Tik piniginė nesidžiaugia, nes didžiausios išlaidos tenka tiems, pas ką yra rengiama šventė. Tačiau svečiai gi neatvyksta tuščiomis – kas atsiveža pyrago, kas naminio sūrio, o kas duonos. Tačiau kuomet svečių atsivežami skanėstai yra neplanuoti, ant stalo atsiranda 3 tortai, 2 sūriai ir šešių rūšių mišrainės. Suderinkite iš anksto su svečiais kas ką atsineš, taip išvengsite papildomų išlaidų (kam pirkti sūrį, jei jį atsiveš pusseserė) bei ant stalo nebus besikartojančių patiekalų.

Nepasiduokite reklamai. Kalėdiniu laikotarpiu gausu akcijų atrakcijų, nuolaidų, išpardavimų, kurios masina plačiai atverti piniginę. Tačiau atminkite, jog jūs ne sutaupote 50 Lt pirkdami prekę kurios vertė buvo 150 Lt, o dabar 100 Lt, tačiau išleidžiate 100 Lt. Ar jums tikrai to reikia?

Patarimais dalinosi tinklalapio Sutaupyk.com kolektyvas.