Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Danijos lankytinos vietos

veza i danija keliaukimekartu.euDaugelis žmonių mėgsta keliauti ir aplankyti naujas šalis. Pasaulyje yra daug šalių, kurias verta aplankyti ir pasisvečiuoti. Kiekviena šalis turi savo kultūrą, architektūrą ir savo dvasoą. Todėl galite parsivežti įdomius prisiminimus ir nepamirštamus įspūdžius. Viena iš tokių nuostabių šalių yra Danija. Veža į Daniją- keliaukimekartu.eu, todėl kelionė bus greita ir tiktai nevargins.

Toliau trumpai aptarsime kokius miestelius galime aplankyti Danijoje.

Rybė (Ribe) – seniausias Danijos miestas. Jame malonu pasivaikščioti senovinėmis siauromis gatvelėmis. Galima užlipti į bažnyčios bokštą ir tarsi ant delno pastudijuoti apylinkes. Ant Rybės senosios rotušės bokšto yra gandralizdis. Jis – vienintelis Danijoje. Kasmet į jį parskrenda gandrai, o tai reiškia oficialią pavasario pradžią. Tik bėda – jau kelinti metai į Rybę nebeatskrenda gandro patelė. Gali būti, kad po keleto metų, kai numirs paskutinis iš likusių dviejų gandrų, pavasaris į Daniją nebeateis. Apsilankymas Danijoje padės pamatyti platesnius pasaulio horizontus ir praplėsti savo akiratį.

Esbjergas – didžiausias Danijos uostas Šiaurės jūroje. Tai gana jaunas miestas, įsikūręs aplink uostą. Jame galima aplankyti Sūraus vandens akvariumą. Iš Esbjergo plaukia keleiviniai keltai į Didžiąją Britaniją bei Olandiją.

Blovandas – mažytis jaukus vasarnamių kurortas, ypač populiarus tarp danų. Jis kiek primena lietuvišką Švenąją su mažyčiais vasarnamiais. Vaikščiojant paplūdimiu akį rėžia keistas vaizdas – Antrojo pasaulinio karo palikimas. Visa pakrantė nusėta betoniniais bukeriais. Šiemet Danijos vyriausybė nutarė sunaikinti šį karo palikimą, tik sugriauti storo, tvirto gelžbetonio konstrukcijas nebus paprasta.

Ringkiobingas – vėjo jagainių gimtinė. Kuo arčiau Ringkiobingo, tuo daugiau vėjo jaganių. Jų čia tiek daug, kad atrsodo tarsi tolumoje plytėtų balti miškai. Nenuostabu, nes Ringkiobinke įsikūrusi didžiausia vėjo jėgainių gamykla pasaulyje „Vestas“. Būtent čia – vakarų Jutlandijoje gimė ši nauja pramonės šaka.

Skagenas – toliausiai į šiaurę nutolęs Jutlandijos miestelis, kartu ir vienas garsiausių Danijos kurortų. Skagenas – tai tarsi sausumos pleištas tarp dviejų jūrų – Šiaurės jūros Skagerakio sąsiaurio ir baltijos jūros Kategato sąsiaurio. Daugybė turistų plūsta pasigrožėti, kaip vienos į kitas daužosi dviejų jūrų bangos. Be to, juk nedažnai tenka įsibrsiti iškart į dvi jūras, viena koja – vienoje, o kita- kitoje. Sakoma, kad Skagene yra išskirtinė gamta, o ypač savitai sklinda saulės šviesa. Todėl į jį suvažiuoja dailininkai natūralistai, kad savo drobėse įamžintų tą šviesą. Jie taip ir vadinami Skageno dailininkais.

Be abejo, aplankę šiuos mažus nuostabius miestelius, nepamirškite aplankuti ir Danijos sostinės Kopenchagos, ji taip pat įspūdinga ir nuostabi.

 

Panašūs straipsniai:
 
USB-C Charge Cable 2m
 
Daugiafunkcinis įrenginys Xerox WorkCentre 3025V_NI
 
Dell Inspiron 15 3576 15.6“FHD/i3-7020U/4GB/1TB/Radeon520 2GB/Win10/ENG RU/Black nešiojamas kompiuteris
 
Innova Glamorous Oil Gloss Spindesio suteikiantis plaukų aliejus, 75ml
Facebook Twitter