Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Paslampinėjimas Osle

Oslas

OslasOslas – didžiausias Norvegijos miestas, turintis daugiau kaip 600 000 gyventojų. Tiesą sakant, panašiai kaip ir Vilnius. Kitas panašumas gi yra tas, jog ir Vilniuje ir Osle yra nemažai lietuvių. Ir nieko nuostabaus – daug emigrantų iš Lietuvos renkasi lengviausiai prieinamą ir didžiausią darbo pasiūlą turintį miestą – būtent Oslą. O ir pasiekti jį šiais laikais yra tikrai lengva. Kad ir lėktuvu. Kiek gi Ryanair‘as yra išpardavęs bilietų į Oslą po 10 eurų. O tuo naudojasi ne tik emigrantai – čia plūsta ir tie, kurie tiesiog nori pamatyti Oslą, bet ne jame apsigyventi. O tokių tikrai atsiranda, juk kaip gi nepasinaudosi tokiu pigiu pasiūlymu?

                  Atskridus į Oslą, pirmiausia teks patekti į patį miestą. Tai trunka nuo 40 minučių iki daugiau kaip valandos. Galima rinktis traukinį arba autobusą. Jų kainos panašios, tiesiog autobusas lengviau pasiekiamas. O iki traukinio 8 minutes teks pavažiuoti nemokamu autobusu nuo oro uosto. Taigi, išleidžiame 10 eurų nuvykimui į Norvegiją ir 20 nuvykimui iki Oslo. Įdomu, ar ne? Osle išlipsime centrinėje stotyje, iš kurios nesunkiai pasieksime ir miesto įžymybę – Operos teatrą. Tai didžiulis baltas pastatas, įmantrių formų (tiesą sakant, kampuotas labai), kylantis tiesiog iš vandens. Ant jo galima pasivaikščioti, tačiau tą daryti reikia atsargiai – čia daug staigių kampų, kurie ir sunkiai pamatomi, tad tik nepargriūkite.

                  Dar gi Oslas turi nemažai muziejų. Įdomiausi jų yra susiję su jūrininkyste ir kelionėmis. Tai Kontikio ir Nanseno muziejai. Taip pat ir Vikingų muziejus. Visi šie muziejai yra šalia, tad juos aplankyti bus patogu. Aplankę muziejus, užsukite ir į Vigelando parką – tiesiog būtiną pamatyti, lankantis Osle. Jame yra be proto daug skulptūrų, padaryto vieno vienintelio žmogaus! Na tiesiog apsilankykite šiame parke ir suprasite, kodėl tai kelia tokią nuostabą. Įdomios yra ir Oslo periferinės dalys. Pavyzdžiui, salos, į kurias nesunkiai nuplauksite keltu, arba koks kalnas miesto pakrašty, ant kurio užlipus, pamatysite kaip Oslas atrodo iš viršaus.

                  Oslas yra šalia Atlanto vandenyno, tad nenuostabu, jog ir orai čia dažnai lietingi. Jei keliaujate – nepamirškite priemonių nuo lietaus. Ar tai būtų skėtis, ar neperšlampama striukė.

Panašūs straipsniai:
 
USB-C Charge Cable 2m
 
Daugiafunkcinis įrenginys Xerox WorkCentre 3025V_NI
 
Dell Inspiron 15 3576 15.6“FHD/i3-7020U/4GB/1TB/Radeon520 2GB/Win10/ENG RU/Black nešiojamas kompiuteris
 
Innova Glamorous Oil Gloss Spindesio suteikiantis plaukų aliejus, 75ml
Facebook Twitter