Atostogos Graikijoje
Kelionės

Pagrindiniai Graikijos kurortai

Kaip ir kiekvienos kitos šalies, vienos kelionės metu pažinti šalį tikriausiai neįmanoma. Graikija viena iš nuostabiausių šalių, kuriai pažinti vienos kelionės tikrai neužtenka. Šalis, kuri turi daug regionų, salų. Paprastai keliautojai šią salą aplankyti ruošiasi ne tik dėl minėtų priežasčių, tačiau ir dėl to, jog ji – tokia skirtinga.

Atostogos Graikijoje gali būti puikus pasirinkimas tiek poroms, tiek šeimoms, tiek draugų kompanijoms. Tai šalis pasižyminti labai giliomis tradicijomis, įdomia kultūra ir žinoma, savo aplinkos grožiu.

Šiame straipsnyje sužinosite apie pagrindinius ir populiariausius Graikijos kurortus.

Rodas

Rodas – tai trečia pagal dydį Graikijos sala pasižyminti itin švelniu klimatu ir tikrai pakankamu saulės kiekiu. Čia ji nenustoja šviesti net 300 dienų per metus. Rodo sala Graikijoje – šalies pasididžiavimas prabangių viešbučių ir paplūdimių atžvilgiu.

Apart nuostabaus klimato ir gražių paplūdimių, čia itin gausu pramogų ir lankytinų vietų atspindinčių įvairius Graikijos istorinius laikotarpius – antiką, viduramžius bei dabartį. Poilsinė kelionė be šalies palikimo tyrinėjimų – beveik neįmanoma.

Salos sostinė taip pat vadinama Rodu – tai istorinės reikšmės miestas įsikūręs salos šiaurinėje dalyje. Tai ne tik vienas pagrindinių Graikijos finansinių ir kultūrinių centų, tačiau, jau kaip ir sakėme – svarbus praeities paveldo objektas.

Salą supa itin didele švara pasižymintys viduržemio jūros paplūdimiai, o atostogas praleisti ir pailsėti kviečia gausus kiekis prabangių viešbučių esančių Rodo saloje.

Regiono grožis ir galimybės tikrai traukia visus. 

Peloponesas

Peloponeso regionas – tai vieta kur antikos laikai atgija tiesiai prieš jūsų akis. Olimpo miestas, Apolono šventykla, Dzeuso ir Heros šventvietės – tai tik keletas dalykų kuriuos galima sutikti šiame istorinės reikšmės regione.

Kitas minėtinas miestas – Senasis Korintas, vieta kurios griuvėsiai siekia dar senovės Romos laikus ir kurio gatvėmis esą vaikščiojo net pats Šv. Paulius.

Lankytinų vietų Peloponese sąraše vyrauja ir kiti svarbūs senovės objektai – senovės Mikėnų miestas, lyg šių laikų puikiai išsilaikiusi Mesenė ir nuožmiosios Spartos griuvėsiai. Visos šios vietovės yra vertos bent trumpalaikio jūsų aplankymo ir dėmesio.

Mūsų manymu, kelionė į šį Regioną – tai tarsi pasivaikščiojimas po istorijos vadovėlį. Vadovėlį kuriame skirtingiems laikotarpiams po atskirą graikišką puslapį.

Kreta

Ši sala – Graikijos pasididžiavimas ir ko gero yra pats populiariausias turistų lankomas taškas šioje šalyje.

Visų pirmą apsilankiusius sala pasitiks su nuostabiais gamtos vaizdais – kalnai, daugybė paplūdimių, gausybė įlankų ir nepakartojama Viduržemio Jūra. Kitas dalykas kas išskiria Kretą nuo kitų salų – nuostabūs vietiniai kaimeliai ir miestai, gausus kiekius nuostabių restoranų.

Renkantis kelionę į Kretą neužtenka pabuvoti vien viešbutyje, būtina aplankyti, pamatyti ir patirti kuo daugiau. Čia bus daug galimybių paragauti nuostabios vietinės virtuvės patiekalų ir gėrimų, ir pasinerti į graikiškas pramogas.

Čia kelione galės pasimėgauti gausi šeimyna, romantiškumo ištroškusi porelė ar linksmų draugų kompanija. Tai sala tinkanti visiems.

Tasos

Tasos sala – tai nuostabaus grožio salelė vyraujanti šalies šiaurėje, paties vietinių vadinama “Šiaurės perlu”. Gamtos gausa, jūros mėlis – visa tai yra labai įprasti vaizdai šiame šalies kampelyje.

Vietiniai gyventojai čia garsėja itin lengvabūdišku požiūriu, tačiau kartu ir nuoširdumu, iš esmės gyvenant taip kaip kadaise čia gyveno graikų protėviai.

Pagrindinis Tasos traukos objektas – ilgai nusidriekiantys balto smėlio paplūdimiai, kurie visus metus atrodo jaukiai ir nuostabiai. Taigi, ši sala yra geriausia kelionės kryptis didiesiems romantikams.

Zakintas

Tai vieta tikriems natūralios gamtos mylėtojams, norintiems pamatyti ir patirti kuo daugiau unikalaus graikiško kraštovaizdžio. Akinanti saulė, natūralus jūros mėlis,

Arba ne tik, čia gausu veiklos ir tiems kurie mėgsta naktinį gyvenimą ir pramogauti.Zakinte bus smagu kelionėje su šeima, draugais ar tiesiog keliaujant romantiškai kelionei dviese.

Žinoma, tikroji salos vizitinė kortelė yra jos paplūdimiai, kuriuos net patys graikai vadina “rojumi žemėje”, puikios pagyros turint omenyje, jog šalyje iš viso yra daugiau nei 2000 salų ir salelių.

Zakinto regionas reikalauja nemažai pastangų norint pilnai viską išnaršyti ir patirti, tačiau patikėkite – pastangos tikrai atsipirks, o čia norėsis sugrįžti vėl ir vėl.

Pabaigai

Aptarėme populiariausius Graikijos regionus kuriuos žmonės dažniausiai renkasi atostogoms. Šioje šalyje lankytinų vietų ir veiklos – tikrai daug, todėl puikią kelionę galite turėti keliaudami su šeima, draugais ar tiesiog dviese.