Estija lankytinos vietos
Kelionės

Idėjos savaitgaliui Estijoje

Estija žavi mus, lietuvius, tiek savo kultūra, tiek architektūra, tiek ir gamta. Todėl į Estiją nuolat keliauja lietuviai. Dažniausiai trumpam – juk tai maža valstybė, tad manoma, kad joje užtenka ir vieno savaitgalio.

        Iš tiesų, jei norite pamatyti vieną Estijos miestą, kaip kad Taliną ar Parnu, tam užtenka ir savaitgalio. Tačiau jei gerokai tikrai pamatyti šią nuostabią šalį ir su ja gerai susipažinti, jums prireiks bent savaitės. Vien apvaikščioti Taliną ir su juo susipažinti neužteks vienos dienos. Juk jame tikrai yra ką pamatyti ir tai nėra tik garsusis Talino senamiestis. Estija lankytinos vietos tikrai gali jus nustebinti. Pasidomėkime plačiau, ką šioje šalyje galima ir net vertėtų aplankyti.

        Estija lankytinos vietosBe Talino, Estijoje gerai žinomas ir Parnu miestas. Jis nėra didelis, tačiau gana sutvarkytas ir tikrai jaukus. Savaitgaliais čia verda gyvenimas, miestas pilnas žmonių, tad nuobodu čia nebus. Nepaisant to, ar norite aplankyti kelis muziejus, kitas lankytinas vietas Estijos Parnu mieste, ar tiesiog pasimėgauti geru oru miesto centre, čia nuobodu nebus. Todėl, jei tik bus proga, būtinai užsukite į Parnu ir galbūt jis jus sužavės.

        Daugelis keliautojų, besilankantys Estijoje, renkasi Saremos salą. Kas gi nemėgsta salų ir dar jūroje? Saremos saloje gausu lankytinų vietų. Žymus yra meteoritinis krateris, kasdien gausiai lankomas turistų. Jo vietoje dabar susiformavęs nedidelis ežerėlis, tikrai įdomiai atrodantis apvalioje įduboje. Saremos saloje galima pamatyti ir ne vieną pilį. Vienos jų – apgriuvusios, mažai iš jų telikę, kitos dar dabar priimančios lankytojus. Žinoma, kad Estija lankytinos vietos gali didžiuotis. Ne išimtis ir Saremos sala, kurioje galima aplankyti Pangos skardį, pamatyti vėjo malūnus, kitus įdomius objektus. Tiesiog skirkite tam bent porą dienų.

        Estija garsėja gamta, ežerais ir pelkėmis. Todėl nenuostabu, jog čia pelkėse yra įrengta nemažai pažintinių takų, medinėmis lentelėmis kertančių didžiules aukštapelkes. Jei jums pasiseks, pamatysite ir gyvosios gamtos. Beje, Estija, tarp Baltijos šalių garsėja ir meškomis – jų čia net keli šimtai. Galbūt jums pasiseks ją pamatyti? O jei patys nepamatysite, visuomet galima užsisakyti tokią paslaugą, kai trobelėje siūloma laukti meškos, kol ji jaukinama mėsa. Ne visiems pasiseka, tačiau dažniausiai, visgi, laimė nusišypso. Tereikia turėti kantrybės.

        Lankytinos vietos Estijoje žavi ne tik lietuvius, bet ir iš kitų valstybių atvykusius turistus. Išsaugota gamta, sutvarkyti miestai ir miesteliai, viduramžių palikimas – lankytinų vietų čia daug, tereikia laiko ir noro ir jūs pamatysite tai, kas galbūt sužavės ir nustebins.