Dublinas
Kelionės

Londonas ar Dublinas?

Gal kiek ir keistokas priešpastatymas. Vis tik nusprendus ieškoti laimės užsienyje, abu šie miestai tikrai atsiduria svarstytinų variante. Čia beje, ir dabar jau yra gausiausios lietuvių emigrantų bendruomenės. Žinoma, ne ką mažiau populiaru dabar dirbti ir Norvegijoje, bet kalbos barjeras stabdo daugelį. Tad ir lieka rinktis tarp Anglijos ir Airijos, Londono ir Dublino.
Anglija, arba Jungtinė Karalystė – kol kas populiariausia ir gausiausia emigracijos kryptis. Čia viskas aišku su kalba, kurią vienaip ar kitaip girdime nuo vaikystės, daug lietuvių, nors jie ne visada ir linkę padėti. Dažnu atveju, prieš kraustantis į Londoną, pavyksta čia atrasti kokių nors tolimų ar artimų giminaičių, klasiokų ar šiaip draugų, kurie gali pasidalinti patirtimi ir kažkuo padėti. Labai panaši situacija ir Airijoje, ypač sostinėje Dubline. Vėl gi – srautai iš Lietuvos nemaži, kalba kaip ir ta pati, tik tarmė skiriasi, draugų surasti galima.. Kaip gi pasirinkti šalį ar miestą?
Dažniausiai apsisprendimą nulemia konkrečios darbo sąlygos, arba net konkretus pasiūlymas. Tada viskas aišku ir paprasta. Tačiau kartais tenka važiuoti į nežinomybę, susirasti kur gyventi ir kasdien po keliolika valandų skirti aktyvioms darbo paieškoms. Tuo metu šie miestai kažkiek ir išsiskiria. Londonas gerokai didesnis, kosmopolitiškesnis, ekonomiškai stiprus miestas. Kasdien čia yra užimta milijonai įvairiausių darbo vietų. Nieko stebėtino, kad tarp kelių milijonų rinkos neiškraipys ir ir dar vienas darbuotojas – jūs. Taigi Londone Londone susirasti paprasčiausią darbą yra lengviau. Angliškas minimalus atlyginimas gyvenant šiame mieste nėra taip jau daug, tad tokių menkai apmokamų laisvų darbo vietų tikrai atsiranda. O štai Dublinas kiek mažesnis, čia įsisprausti gali būti kiek sunkiau.
Išvažiuojant į užsienį gyventi ilgesniam laikui, neabejotinai svarbiu faktoriumi patampa ir aplinka, kurioje gyvensite. Londonas – labai didelis, kosmopolitiškas, kultūriškai labai įvairus miestas. Čia gyvena įvairiausių tautybių žmonės, atsivežę ir savo kultūras bei tradicijas. Čia veikia tūkstančiai barų, kavinių ir klubų, kur galima leisti laisvalaikį bei uždirbtus svarus. Londone sena, didinga viduramžių architektūra, didžiuliai, per kelis aukštus nusidriekę muziejai, kuriems apžiūrėti prireiks ne vieno laisvo savaitgalio gyvenant šiame mieste. Tuo tarpu Dublinas mažesnis, labiau standartinis didmiestis. Čia irgi galima rasti visko, tačiau žymiai mažesniais masteliais. Dublinas išsiskiria kiek didesne ramybe, galimybe greitai palikti miestą ir džiaugtis gamtos ramybe.
Taigi, renkantis kur gyventi, reikia gerai atsižvelgti į įvairius faktorius. Nepamiršti, kad reikės ne tik dirbti, bet ir ilsėtis.