Norvegija
Kelionės

Apie Norvegijos grožybes

NorvegijaSugadinti jau tiek mes, kad sakinyje pavartojus žodį grožybė, kažkodėl norisi uždėti N-18 ženkliuką ir tikėtis geriausiu atveju pikantiškų nuotraukų iš kokio nors paplūdimio. Norvegija kiek laužo tuos stereotipus. Šalis gali didžiuotis kitokiomis grožybėmis – nepaliesta gamta, kalnais, putojančiom upėm ir galingais, pritrenkiančiais fiordais. Būtent dėl šių gamtos stebuklų Norvegija dažniausiai ir lankoma gausių būrių turistų iš viso pasaulio.

Keliautojų patogumui ši naftininkų šalis yra įrengusi nemažai pasivaikščiojimų takų, suplanavusi maršrutų, sukūrusi aktyviam turizmui reikalingą infrastruktūrą. Įvairiose Norvegijos vietose galima rasti regioninių ir nacionalinių parkų bei šiaip gražių gamtos kampelių, kuriuose specialiai pažymėtais takais galima saugiau savarankiškai pakeliauti, pasigrožėti, pafotografuoti. Dažna tokių kelionių palydovė – palapinė bei kiti stovyklavimo rakandai, leidžiantys pasivaikščioti po didesnę gamtos teritoriją kelias dienas ar net savaitę. Autonomiškumas išlaisvina nuo viešbučių ir grafikų, prie kurių reiktų prisiderinti tiek vietos, tiek ir laiko atžvilgiu. Dėl daugybės tokių įdomių keliavimui taškų, išsibarsčiusių visoje nemažoje Norvegijoje, po šalį dažniausiai keliaujama automobiliu. Juo patogu patiems planuotis savo laiko bei prioritetus. Galima automobilį nuomotis ir šioje šalyje, jau atskridus į kurį nors didesnį šalies miestą.

Automobilis leidžia pravažiuoti ir pro daugelį Norvegijos fiordų. O jų šioje iš šiaurės į pietus ištįsusioje šalyje išties daug. Patys įspūdingiausi būtinai aprašyti turizmo giduose, į juos veda specialiai nutiesti keliai, prie jų įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, neretai viešbučiai bei kavinės. Fiordų viršuje dažnai galima rasti apžvalgos aikšteles bei specialius takus pasivaikščioti fiordų pakraščiais. Norintiems pamatyti fiordą iš apačios, geriausia leistis į trumpesnį ar ilgesnį kruizą pačiu fiordu. Yra tokių pasiūlymų, kuomet jūs paplaukiojate vos pusvalandį, yra ir dienos ilgumo išvykų, kuomet aplankomas ne vienas fiordas ir net kokie įdomesni kaimeliai.

Būnant Norvegijoje, nereikėtų pamiršti pakilti ir į kalnus. Daug kelių šioje šalyje eina tuneliais, kas taip pat daro atrodo paprastą kelionę gana įspūdinga. Tačiau galima pasiplanuoti savo kelią ir mažesniais keliukais, kurie neturi tunelių, tačiau gana aukštai pakyla į uolų ir akmenų pasaulį, palikę žaliuojančią gamtą kažkur apačioje. Net jei ir neturite noro kopti į kokias viršūnes, bent vien pravažiuoti automobiliu kur nors aukščiau tikrai verta. Norvegija tikrai verta turistų, mėgstančių gamtos grožį, dėmesio.