Kosas
Kelionės

Pasyvios atostogos Koso saloje

KosasSmėlis ir jūra. Šiluma ir saulė. Viešbutis ir kavinės. Senamiesčiai ir muziejai. Iš tokių frazių niekaip negalima atspėti, kad kalba eina apie Koso salą. Ar Koso miestą. Tokie apibūdinimai būdingi daugeliui pajūrio kurortų, tiek Europoje, tiek Šiaurės Afrikoje, tiek ir kitur pasaulyje. Bet visur galima rasti ir kažką unikalaus. Kitą vertus, daugelis pasyvaus poilsio mėgėjų nieko net nebando ieškoti. Jiems jokio skirtumo, atostogauti Maljorkoje ar Turkijoje, Kanaruose ar Graikijoje. Kuomet orai panašūs, viešbučiai panašūs, smėlis ir jūra taip pat visur panaši. Ir čia pabunda vienas iš atostogų Koso saloje privalumų – kaina. Žema kaina. Kaip Viduržemio regiono kurortui, gebančiam aptarnauti net įnoringus turistus, tikrai žema kaina. Tiek pačiuose Koso salos miestuose, dažniausiai Kose, tiek ir atvykimo į šią salą.

Radę žemą kainą, pabandykime ties tuo neapsistoti. Na bent vien dėl draugų – negi jiems sakysite, kad atostogavote Koso saloje būtent dėl to, kad pigu. Ir tik dėl to. Negražu. Daug įspūdingiau skambės, jei pasakysite, kad Kose nuostabios sąlygos kaitavimui, buriavimui bei plaukiojimui banglente. Bent nekyla abejonių, kad draugai su susižavėjimu pažiūrės į jus ir jausitės pagerbtas. Visai nesvarbu, kad ant banglentės net nekils noras lipti, o kaitavimo užteks ir vien pamatymo. Bet juk ir nesakėte kad tą darėte, sakėte kad Kose tam sąlygos – puikios. Ir tai bus gryniausia tiesa. Koso sala ganėtinai nedidelė, atvira, čia dažnai pučia vėjai, tad saloje nuolat galima sutikti aktyvaus vandens sporto entuziastų iš įvairių Europos ir pasaulio kampelių. Žinoma, galima pasimokyti kaitavimo ir visiškai žaliems – čia gausų turistams siūlomų kursų, trunkančių nuo vienos valandos iki savaitės bei daugiau. Na bet mes juk pradėjom apie pasyvų poilsį.

Tarkim atskridote į Koso oro uostą, nuvažiavote su taksi (o gal kelionių agentūros suorganizuotu automobiliu) iki savo viešbučio, įsikūrėte… ir tuomet visas penkias ar septynias savo atostogų dienas praleidote viešbutyje arba prie jo kieme esančio baseino. Sakote, neįmanoma? Pasirodo, būna ir taip. Tačiau ir pasyviai poilsiaujant nereikia pulti į kraštutinumus – bent kas antrą dieną išlyskite pasivaikščioti paplūdimiais, aplankykite Koso senamiestį, garsųjį asklepioną – senovinę šventyklą. Kosas – gana tipiškas kurortinis Viduržemio jūros regiono miestas. Senovinis senamiestis su siauromis gatvelėmis, viena kita sena šventykla ar griuvėsiai, kokia nors tvirtovė, gana nemažai apleistų, neprižiūrimų senovinių artefaktų tiesiog gatvėse ar priemiestyje (dažniausiai įvairių senų statinių griuvėsiai). Ir visą tai supa naujų viešbučių kvartalai, gausios kavinės bei restoranai, pasivaikščiojimo promenados, žodžiu viskas, kad tik pritraukti turistus.  Nieko nuostabaus, kaip minėta, tokių miestų – kurortų Europos pietuose išties daug.